Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Przeciwko przemocy i krzywdzeniu

2017-11-13 10:00:00 (ost. akt: 2017-11-13 07:58:59)

Autor zdjęcia: PCPR Pisz

PISZ\\\ Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu po raz kolejny włączyło się w międzynarodową kampanię "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". Tegoroczne hasło kampanii to „TAK dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem”.

Głównym celem kampanii jest budowania świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży. Świata lepszego, bezpiecznego, gwarantującego wszystkim odpowiednie warunki dorastania i rozwoju.

W piątek, 10 listopada, w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu odbyły się warsztaty nt. "Przemoc a akceptacja w grupach rówieśniczych". Były to pierwsze warsztaty, które otwierają przedsięwzięcia organizowane przez Centrum w ramach Kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży".

Podczas szkolenia młodzież wysłuchała prezentacji dotyczącej zjawiska przemocy i akceptacji w grupach rówieśniczych. Warsztaty zakończyły się wykonaniem plakatów dotyczących przemocy wśród młodzieży. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka, która wyraża sprzeciw wobec przemocy stosowanej w stosunku do dzieci i młodzieży oraz zobowiązanie noszących ją osób, że nigdy nie będą stosować przemocy wobec dzieci. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach Kampanii działania mają ostrzegać.

Celem przeprowadzonych zajęć było przybliżenie młodzieży czym jest przemoc rówieśnicza, jak jej przeciwdziałać i jakie są jej konsekwencję.

Przemoc rówieśnicza to zachowania polegające na umyślnym łamaniu pewnych norm, polegające na działaniu lub zaniechaniu działań, mająca miejsce w konkretnej grupie działającej na określonym obszarze, popełniana przez nieletniego w stosunku do innego nieletniego. Bardzo często te same osoby pełnią na przemian rolę ofiar i sprawców.

Podczas warsztatów rozmawiano również jak kształtować właściwe postawy oraz jakie skutki może wywołać brak akceptacji w grupie. Przedsięwzięcia organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu w ramach Kampanii zostały objęte honorowym patronatem Starosty Powiatu Piskiego Pana Andrzeja Nowickiego.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages