Mają pełne żagle wiatru i w Polsce, i za granicą

2017-10-10 22:45:23(ost. akt: 2017-10-14 22:48:05)

Autor zdjęcia: PMOS Pisz

Nie opadł jeszcze kurz po walce o Puchar Europy Centralnej, a żeglarze piskiego PMOS ponownie ruszyli na wodę, by ścigać się o puchary lokalne
Mimo młodego wieku, Paweł Grabowski i Krystian Krysiak już teraz są źródłem olbrzymiej motywacji dla mazurskich żeglarzy młodego pokolenia. Nasi wodniacy niedawno zajęli w klasyfikacji generalnej PEC trzecie miejsce, co było wynikiem serii świetnych startów w Zegrzu, Niemczech i Czechach (wśród dziewcząt z brązowymi medalami pucharowe zmagania ukończyły Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis).

Po międzynarodowych wojażach przyszedł jednak czas wziąć stery i - wraz z klubowymi znajomymi - pokazać swe możliwości na własnym podwórku. Komu sprzyjały wody jeziora Roś?

Złoto regat o Puchar Starosty i Puchar Burmistrza Pisza, w klasie kadet, zdobyły Patrycja Raszczyk i Julia Mielewczyk. Tuż za nimi uplasowały się natomiast załogi Zuzanna Zachłowska-Zuzanna Grusznis oraz Wiktoria Ryzińska-Izabela Leymańczyk.

W klasie Omega bezkonkurencyjna okazała się tym razem trójka Piotr Leymańczyk, Natalia Rutkowski i Maciej Samul, którzy w wyścigu o złoto wyprzedzili załogę tworzoną przez Pawła Grabowskiego, Julię Ciszewską i Miłosza Albińskiego.

Niemniej emocji dostarczyli kibicom zawodnicy występujący w klasie OPP B. Po niesamowitej walce, jako pierwszy na mecie zameldował się Piotr Raszczyk, co dało mu złoto w 2 kategoriach: OPEN i chłopców. Tuż za jego plecami zmagania ukończyła najlepsza z dziewcząt - Anastazja Pastuszka. Miejsce na podium w klasyfikacji generalnej wywalczyła ponadto Dominika Grala.