Koszykarze TSK o włos od złota

2017-10-12 14:00:00(ost. akt: 2017-10-12 13:26:39)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Młodzicy TSK Roś Pisz 1 października zakończyli udział w trzydniowym, VI Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Chłopców – Bydgoszcz Basket Cup 2017.
Piszanie w rywalizacji grupowej kolejno pokonali UKS AK Komorów I 61:31, UKS Basket Regnum Bydgoszcz 58:26 i Młode Lwy Gdańskie 65:36. Pierwsze miejsce w grupie zapewniło zawodnikom Rosia awans do półfinału, w którym na podopiecznych Zbigniewa Wykowskiego czekała drużyna z drugiego miejsca w grupie B - UKS Gim. 92 Ursynów. Piszanie - podobnie jak w poprzednich meczach - wyraźnie pokonali przeciwników ze stolicy (59:41).

W rozegranym w niedzielne popołudnie finale naprzeciw naszych reprezentantów wybiegli zawodnicy KKS Pro-Basket Kutno.

- Początek meczu należał do naszego zespołu. Do przerwy prowadziliśmy pięcioma punktami. Niestety po przerwie Piszanie stracili skuteczność, co skrzętnie wykorzystali rywale. Na dwie minuty przed końcem meczu dziewięcioma punktami prowadził Pro-Basket Kutno. Nasi koszykarze zerwali się do odrabiania start. Na 12 sekund przed końcową syreną Oliwier Duchnowski oddał celny rzut za 3 pkt. i nasi rywale prowadzili tylko dwoma punktami - słyszymy w obozie TSK.

Niestety na wygraną zabrakło czasu. Zwyciężył Pro-Basket Kutno 53:51, a zawodnikom Rosia przypadło drugie miejsce.

Najlepszym obrońcą turnieju organizatorzy wybrali Oliwiera Duchnowskiego, zaś do najlepszej piątki turnieju - Macieja Milewskiego. Przed rozgrywkami ligowymi nasi koszykarze wezmą jeszcze udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Chłopców rocznika 2004 „Batory Basket Cup” w Białymstoku, który odbędzie się w dniach 27-29.10.2017 r.