środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Znamy laureatów XIII edycji gali Wilka i Wilczka Piskiego

2017-10-11 08:00:00 (ost. akt: 2017-10-11 09:10:23)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Za nami XIII edycja gali Wilka i Wilczka Piskiego. Impreza odbyła się we wtorek (10 października) w Piskim Domu Kultury. Zgodnie z tradycją uhonorowano niezwykłe osobowości, sportowców, przedsiębiorców oraz instytucje z czterech gmin naszego powiatu.

W kategorii „Kultura” wygrał Komitet Społeczny „Pisz Dzieciom”. „Za postawę godną pochwały i propagowania” uhonorowano gen. bryg. Jarosława Gromadzińskiego, dowódcę 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego. Eugeniusz Faryj został laureatem w kategorii „Gospodarka”. Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim został laureatem w kategorii „Działalność na rzecz Ziemi Piskiej”. Paweł Grabowski oraz Krystian Krysiak wygrali w kategorii „Sport”.

Honorowego Wilka Piskiego otrzymał Robert Trąbka, nadleśniczy Nadleśnictwa Pisz.
Tytuł Zagranicznego Honorowego Wilka Piskiego otrzymał Klaus Dieter Rauhut, dyrektor generalny Urzędu w Eggebek, gminy partnerskiej gminy Biała Piska.

Państwo Jagienka i Wojciech Kassowie otrzymali Grand Prix. W tym roku, dokładnie 6 września, minęło 20 lat odkąd przybyli do Prania i objęli swoją pieczą Muzeum im. K.I.Gałczyńskiego.

Wilczki Piskie powędrowały do Julii Gardockiej, Igora Żarnowskiego, Piotra Łaguny, Julii Olender oraz Krzysztofa Zamojskiego.

Podczas wtorkowej gali wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk wręczyła staroście piskiemu Andrzejowi Nowickiemu oraz Tadeuszowi Maconko odznaki za zasługi dla naszego regionu.

Więcej informacji w najbliższym wydaniu Gazety Piskiej. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages