środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Lądowisko i nowoczesny sprzęt dla piskiego szpitala

2017-10-05 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-05 11:57:53)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Szpital Powiatowy w Piszu otrzymał dofinansowanie na budowę lądowiska dla śmigłowców ratunkowych. Powstanie ono w pobliżu parkingu przy ul. Spokojnej. Ale to nie koniec dobrych wiadomości, bo SOR zyska nowoczesny sprzęt medyczny.

Szybszy transport i szybsza diagnoza. Ponad 1,5 mln zł trafi do Szpitala Powiatowego w Piszu. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych i dosprzętowienie oddziału ratunkowego. Obiekt powstanie w pobliżu parkingu przy ul. Spokojnej w Piszu. Przeznaczony będzie do lądowań i startów śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zarówno w dzień, jak i w nocy. — Budowa lądowiska ruszy wiosną przyszłego roku. Oczywiście, jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą. Będzie to obiekt nowoczesny, wyposażony we własną sieć zasilania i towarzyszącą infrastrukturę. Realizacja tej inwestycji zakończy się do końca 2018 roku — informuje Marek Skarzyński, dyrektor Szpitala Powiatowego w Piszu.

Placówka podpisała umowę na realizację projektu „Podniesienie skuteczności działania SOR-u w Piszu poprzez budowę całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych oraz zakup sprzętu diagnostycznego” w ramach działania 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego oś priorytetowa IX wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 -2020. Wartość całego projektu to ponad 1,7 mln zł. Uzyskane dofinansowanie pokryje realizację przedsięwzięcia w 85 proc. Resztę pieniędzy przekaże szpitalowi Starostwo Powiatowe w Piszu.

Dzięki realizowanemu projektowi Szpitalny Oddział Ratunkowy zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt, a będzie to między innymi przewoźny rentgen, kardiomonitory, aparat do USG, nowoczesne łóżka, aparat do EKG , respirator, aparat do znieczulania, analizator parametrów krytycznych.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages