środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Do Muzeum Ziemi Piskiej po wiedzę i dobrą zabawę

2017-10-02 18:00:40 (ost. akt: 2017-10-02 11:13:24)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GP

Lekcje muzealne, zajęcia związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, a także spektakle teatru ilustracji przygotowało na nowy rok szkolny Muzeum Ziemi Piskiej. Zajęcie dla najmłodszych po raz pierwszy mogą odbyć się w szkole lub przedszkolu.

Muzeum Ziemi Piskiej w Piszu przygotowało Program zajęć dla dzieci i młodzieży na rok szkolny 2017/2018. Tematyka nawiązuje do zakresu materiału przerabianego na lekcjach, a także wychodzi poza program nauczania.

– Zależy nam na przekazaniu informacji dotyczących naszego regionu, prezentując życie jego dawnych mieszkańców, zwyczaje, historię, a także bardzo bogatą faunę i florę – mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – Przygotowaliśmy też nowości dla uczniów na nowy rok szkolny. W związku z przypadającą w przyszłym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, postanowiliśmy poszerzyć ofertę tematów regionalnych o zajęcia związane z historią naszego kraju, patriotyzmem i symbolami narodowymi. Lekcje wpisują się w program uroczystości rocznicowych zaplanowanych przez Muzeum Ziemi Piskiej w sezonie 2018.

Nowością w Muzeum Ziemi Piskiej są również seanse teatru ilustracji techniką kamishibai. Zajęcia prowadzi narrator, który opowiada bajkę, wprowadza różne elementy improwizacji i zachęca słuchaczy do wspólnej zabawy. Na początek Muzeum zakupiło cztery opowiadania, które poruszają ciekawe i ważne tematy. Dodatkowo istnieje możliwość zrealizowania tych zajęć na terenie przedszkola lub szkoły.

Szczegółowy wykaz zajęć muzealnych organizowanych przez Muzeum Ziemi Piskiej w nowym roku szkolnym, prezentowany jest na przygotowanych plakatach, a także w zakładce Lekcje Muzealne na stronie www.muzeumziemipiskiej.pl. Udział w lekcji muzealnej jest płatny. Kosztuje 3 zł od osoby, czyli dokładnie tyle, ile bilet ulgowy do muzeum. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie na numer 87 423 22 64 z tygodniowym wyprzedzeniem.

	http://m.wm.pl/2017/10/orig/dzieci-419031.jpg


	http://m.wm.pl/2017/10/orig/mlodziez-419032.jpg

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages