Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Otwarcie nowej hali produkcyjnej w Telmexie

2017-09-26 08:00:00 (ost. akt: 2017-09-26 07:42:45)

Autor zdjęcia: www.wmsse.com.pl

W piątek (22 września) odbyło się w Piszu uroczyste otwarcie nowo wybudowanej hali produkcyjnej firmy Telmex Sp. z o.o. Dzięki zakończonemu projektowi, możliwości produkcyjne zakładu podwoiły się i fabryka w Piszu jest w stanie wytwarzać 24 000 sztuk mebli tygodniowo.

Na podstawie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstał obiekt produkcyjno-magazynowy o powierzchni 8800 m2. Warunki określone w zezwoleniu zakładały poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 14 470 000 zł, zatrudnienie minimum 70 nowych pracowników oraz utrzymanie kadr na poziomie 325 osób.

TELMEX Sp. z o.o. to wielozakładowa firma zajmująca się produkcją mebli, przetwarzaniem biomasy energetycznej oraz działalnością TLS (transport, spedycja, magazynowanie). Spółka posiada fabryki w Piszu (produkcja mebli dla IKEA), Drygałach (produkcja komponentów), Prostkach (tartak i produkcja biomasy) oraz w Biskupcu (produkcja mebli). TELMEX sp. z o.o. zatrudnia 803 pracowników, a jej kapitał jest w 100% polski.

W piątkowym wydarzeniu wzięli udział m.in.: Jerzy Małecki – Poseł na Sejm RP, Agnieszka Warakomska-Poczobutt – Dyrektor Biura Wojewody Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Wioletta Śląska-Zyśk – Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Andrzej Nowicki – Starosta Piski, Jarosław Kondraciuk – Prezes Zarządu Telmex sp. z o.o., Andrzej Szymborski – Burmistrz Pisza, Marcin Kamiński – Dyrektor Urzędu Pracy w Piszu, Robert Trąbka – Nadleśniczy Nadleśnictwa Pisz. Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. reprezentowali: Grzegorz Smoliński – Prezes Zarządu, Krzysztof Gąsior – Dyrektor Departamentu Infrastruktury Strefy, Marcin Kemski – Starszy Inspektor.

Źródło: www.wmsse.com.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obserwator #2338149 | 83.13.*.* 28 wrz 2017 01:46

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ciekawy jestem, czy padły słowa podziękowania dla Burmistrza Alickiego, który to przyczynił się do powstania tejże inwestycji, począwszy od powiększenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej ( maj 2014r.) na ternie firmy Telmex. Reszta tylko śmietankę spija!

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages