Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

"Biegnij Ewka". Finał akcji tuż, tuż...

2017-09-22 07:41:56 (ost. akt: 2017-09-22 08:35:30)

Wielkimi krokami zbliża się finał akcji "Biegnij Ewka". Organizatorzy przedsięwzięcia przygotowali aukcje internetowe, koncert pt. „Filharmonia po pisku” i wreszcie wielki bieg charytatywny. Wszystko po to, by zebrać pieniądze na leczenie nauczycielki Zespołu Szkół nr 1 w Piszu.

Pani Ewa Grabarczyk w czerwcu ubiegłego roku przeszła ciężkie kleszczowe zapalenie opon mózgowych i rdzenia kręgowego. Obecnie przebywa w Centrum Neurorehabilitacji na Oddziale Rehabilitacji CM „EPIMIGREN” w Osielsku pod Bydgoszczą.

Jak informuje Agnieszka Rurkowska, koordynatorka akcji, pani Ewa powoli, dzięki żmudnej pracy, odzyskuje częściową zdolność panowania nad niektórymi partiami mięśni. Zaczyna wypowiadać pojedyncze słowa, rehabilitacja przynosi więc pozytywne efekty.

Pomóżmy Ewce zrobić kolejny krok w jej biegu po zdrowie!

Trwa aukcja internetowa na www.charytatywni.allegro.pl. Licytując usługi i przedmioty, każdy może dołożyć swoją cegiełkę i wspomóc leczenie pani Ewy Grabarczyk. Ale to nie wszystko.

Finał akcji „Biegnij Ewka” rusza w sobotę (23 września). O godz. 18.00 w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I Stopnia w Piszu odbędzie się koncert „Filharmonia po pisku”. Zagrają młodzi akordeoniści - Karol Chmielewski, Piotr Popowski oraz Dominik Wołyniec. Koncert poprowadzi, a zarazem uświetni swoim występem, student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej - Zydroń i as. Michała Szymanowskiego, laureat nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych – Jakub Dobrzycki.

— Zapewniamy moc wrażeń artystycznych oraz niezapomnianą atmosferę z niewielka dawką nauki. Nie sprzedajemy biletów – po prostu wrzućcie grosz do puszki. Cały dochód z koncertu zasili konto Ewy Grabarczyk — mówi koordynatorka przedsięwzięcia.

Niedziela (24 września) upłynie pod znakiem sportowych emocji. O godz. 11.00 w Parku Miejskim w Piszu odbędzie się bieg charytatywny. Chętni będą mogli zmierzyć się na różnych dystansach - od 500 m do 5 km. Organizatorem przedsięwzięcia jest Powiatowa Akademia Sportu i Rekreacji w Piszu, swój udział w biegu potwierdził Paweł Papke.


Program zawodów:
godz. 10:45 – Uroczyste powitanie zebranych uczestników
godz. 11:00 – Start dzieci na dystansie 500 m
godz. 11:25 – Start na 2 km
godz. 12:00 – Start biegu na dystansie 5 km
godz. 12:45 – Sztafety drużynowe 4×500 m
godz. 13:30 – Uroczyste zakończenie zawodów


Biuro Zawodów otwarte będzie w dniu 24.09.17 w godz. od 9:00 do 10:30.

Rozgrzewkę przed biegiem poprowadzą trenerki: Pani Emilia Cesarek instruktor Adidas Runners i Pani Justyna Kryszkiewicz instruktor Reebok University.

Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie internetowej www.biegnijEwka.pl oraz na Facebooku. Wydarzenie objęli patronatem Burmistrza Pisza, Starosta Powiatu Piskiego oraz Dyrektor ZS Nr 1 w Piszu. Patronem medialnym akcji jest Gazeta Piska.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages