Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Uczcili bohaterów wrześniowych

2017-09-18 13:40:55 (ost. akt: 2017-09-18 10:56:39)

Autor zdjęcia: PMOS Pisz

Uczestnicy sekcji kajakarstwa z Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu uczcili bohaterów wrześniowych, którzy zginęli w 1939 roku w pobliżu Pisza.

Dwóch ułanów odnaleziono w okolicach Szerokiego Boru, a dwóch cyklistów w miejscowości Dłutowo. Całą czwórkę pochowano w mundurach, w drewnianych trumnach, na cmentarzu komunalnym przy ulicy Dworcowej w Piszu. W latach 60-tych ekshumowano ich ciała i pochowano we wspólnej mogile w centralnym miejscu obecnego cmentarza na terenie Pisza. Do dziś bohaterowie pozostają anonimowi.

W obchodach uczestniczyli także ułani z Pisza, Grabowa i Białej Piskiej. Nasza młodzież brała udział w przejeździe bryczką z bazy Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu do cmentarza w asyście ułanów. W trakcie hymnu instruktor sekcji Józef Knyżewski wciągnął flagę państwową na masz, a wyznaczeni uczestnicy sekcji kajakarskiej złożyli wiązankę i znicze pod pomnikiem Bohaterów Wrześniowych.

Źródło: PMOS Pisz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
]kliknij[/url

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages