środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Pół miliona zwiedzających Muzeum Ziemi Piskiej

2017-09-01 13:45:16 (ost. akt: 2017-09-01 13:51:12)
(Z lewej) Państwo Jolanta i Maciej Mularczyk oraz dr Aneta Karwowska, dyrektor MZP

(Z lewej) Państwo Jolanta i Maciej Mularczyk oraz dr Aneta Karwowska, dyrektor MZP

Autor zdjęcia: Muzeum Ziemi Piskiej

Państwo Jolanta i Maciej Mularczyk z Warszawy odebrali symboliczny bilet dla 500 000 zwiedzającego Muzeum Ziemi Piskiej. Dodatkowo dr Aneta Karwowska, dyrektor placówki, wręczyła turystom książkowy upominek i zaprosiła do regularnego odwiedzania naszego miasta.

Pół miliona zwiedzających odwiedziło Muzeum Ziemi Piskiej w trakcie blisko 50-letniej historii placówki. Muzeum od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, będąc w sezonie letnim jedną z głównych atrakcji Pisza. Dlatego postanowiliśmy upamiętnić moment, w którym osiągniemy liczbę zwiedzających, wartą zapisania na kartach historii. Nastąpiło to 1 września 2017 roku, a wyjątkowymi gośćmi okazali się państwo Jolanta i Maciej Mularczyk z Warszawy. Dodatkowo wydarzenie wpisujemy w obchody Jubileuszu Pisza z okazji 650-lecia nadania naszemu miastu praw osadniczych i bartnych, organizowane przez Muzeum Ziemi Piskiej.

Deszczowa pogoda na zakończenie wakacji zachęcała do wizyty w Muzeum. Państwo Jolanta i Maciej Mularczyk do Pisza przyjeżdżają często, ale po raz pierwszy postanowili wstąpić w nasze progi. Spotkało ich duże zaskoczenie i miła niespodzianka. Wyjątkowych rozmiarów bilet dla 500 000 zwiedzającego wręczyła dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. Miłą niespodzianką dla turystów była także książka „Mazury od środka” Wojciecha Marka Darskiego. Mamy nadzieję, że publikacja z okolicznościową dedykacją ułatwi naszym piątkowym gościom odkrywanie zjawiskowych miejsc w naszym regionie i pozostanie miłą pamiątką po wizycie w Muzeum.

Źródło: Muzeum Ziemi Piskiej

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. m #2318857 | 46.169.*.* 1 wrz 2017 21:55

    żałosne

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages