Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Modernizacja linii kolejowej Ełk-Szczytno. Będzie szybciej i wygodniej

2017-08-29 12:37:49 (ost. akt: 2017-08-29 12:43:39)
Podpisanie umowy na modernizację linii kolejowej Ełk-Szczytno

Podpisanie umowy na modernizację linii kolejowej Ełk-Szczytno

Autor zdjęcia: Paweł Tomkiewicz

To będzie pierwsza od lat tak duża inwestycja kolejowa na Mazurach. W ubiegły poniedziałek (28 sierpnia) władze spółki PKP PLK podpisały z wykonawcami umowę na modernizację linii kolejowej Ełk-Szczytno.

W spotkaniu, które odbyło się w Ełku, wzięli udział także wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i poseł Wojciech Kossakowski.

Mieszkańcy czekali na tę inwestycję od dawna. Modernizacja linii kolejowej Ełk-Szczytno przez Pisz i Ruciane-Nidę oznacza szybsze i wygodne podróżowanie. Jak informują przedstawiciele PKP PLK, czas przejazdu pociągów pasażerskich w relacji Szczytno-Ełk skróci się o około 1 godzinę i 22 minuty z 2 godzin i 54 min. do około 1 godziny i 32 min. Dzięki temu szybciej dojedziemy również tą linią do stolicy Warmii i Mazur - Olsztyna. Zamiast 3 godzin i 33 minut pojedziemy około 2 godzin i 11 min. Na 112 km odcinku zostaną wymienione tory oraz wyremontowane mosty i przepusty. Zwiększona zostanie prędkość pociągów pasażerskich do 120 km/h. Zyskają również przewozy towarowe, gdyż składy będą mogły jechać do 80 km/h.

Dzięki przedsięwzięciu pasażerowie zyskają większy komfort obsługi na 4 zmodernizowanych stacjach w Szczytnie, Drygałach, Spychowie i Piszu oraz 14 przebudowanych przystankach. Dostęp do kolei ułatwi nowy przystanek Pisz-Wchód. Lepsze będzie wyposażenie peronów. Zamontowane zostaną wiaty, nowe oświetlenie oraz czytelna informacja pasażerska i wyraźne oznakowanie. Obiekty będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Modernizacja linii powinna zakończyć się najpóźniej za dwa lata. Wartość tej inwestycji to 290 mln zł.

Źródło: Rozmaitości Ełckie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. andrzej #2316615 | 83.13.*.* 30 sie 2017 00:48

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Małecki nie lubi rozgłosu, ale swoje robi, w przeciwieństwie do burmistrza Pisza, który dużo mówi i obiecuje i nic z tego nie wychodzi.

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages