Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Przedsiębiorco! Zapraszamy na spotkanie ,,Lokalny rynek pracy - szanse i zagrożenia’’

2017-08-14 14:22:25 (ost. akt: 2017-08-14 14:51:01)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Internet: sxc.hu

Starosta Piski oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piszu wraz z Piskim Towarzystwem Gospodarczym w Piszu zapraszają na spotkanie pt.: ,,Lokalny rynek pracy – szanse i zagrożenia''. Spotkanie odbędzie się w środę, 23 sierpnia w Hotelu nad Pisą w Piszu, ul. Ratuszowa 13, w godzinach 10.00 - 13.30.

Temat spotkania jest szczególnie ważny, bowiem na ciągle zmieniającym się rynku pracy zaczyna brakować nie tylko specjalistów ale też pracowników o niższych kwalifikacjach.

Pracodawcy poszukują coraz częściej kadry za wschodnią granicą, popełniając uchybienia przy zatrudnianiu obcokrajowców. Jak ustrzec się od kar i nie popaść w konflikt z prawem – zagadnieniu temu zostanie poświęcona pierwsza część spotkania. Pracownicy Straży Granicznej i Państwowej Inspekcji Pracy wskażą błędy jakie popełniają pracodawcy przy zatrudnianiu obcokrajowców.

Druga część spotkania będzie poświęcona sytuacji na lokalnym rynku pracy – szansom i zagrożeniom jakie mogą pojawić się w najbliższej przyszłości.

W kolejnej części spotkania zostaną przedstawione możliwości pozyskania środków finansowych na podniesienie kwalifikacji zarówno właścicieli firm jak i pracowników.

Kompetencje stanowią kluczową rolę na współczesnym rynku pracy. Znaczenie kompetencji zawodowych i społecznych stale wzrasta. Przekonują się o tym dobitnie osoby poszukujące zatrudnienia a także pracownicy i właściciele firm. Od wzrostu kompetencji zależy utrzymanie się firmy na ciągle zmieniającym rynku pracy, a także jej przyszłość.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w powyższym przedsięwzięciu. Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w spotkaniu telefonicznie (pod nr tel. 87 4252460). Wszelkich dodatkowych informacji na temat spotkania udziela Pani Małgorzata Zach, pod ww. numerem telefonu.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages