Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Taekwondo Peace Corps - Trenerzy z Korei przyjechali do Pisza

2017-08-10 08:49:17 (ost. akt: 2017-08-10 08:57:54)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Piszu

Czterech koreańskich instruktorów sportów walki – Kang Minwook, Kim Jeyoon, Lee Jeaeun, i Lee Haejeong – przybyło do Pisza w ramach programu „Taekwondo Peace Corps”.

Goście poprowadzili zajęcia treningowe z uczestnikami sekcji taekwondo Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu i Piskiego Klubu Taekwondo. W zamian za wspólne treningi, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem sportowym, trenerzy korzystali z różnych atrakcji turystycznych naszego regionu takich jak spływy kajakowe, turnieje piłki nożnej i plażowej, rejsy żeglarskie i rajdy rowerowe.

Koreańscy sportowcy, 9 sierpnia, odwiedzili także piskie starostwo, gdzie spotkali się z Wicestarostą Markiem Wysockim. W trakcie krótkiego spotkania, goście wyrazili swoje zadowolenie z pobytu w Piszu i prowadzonych zajęć z tutejszymi teakwondzistami, wskazując ich wysokie zaangażowanie podczas prowadzonych zajęć. Wyrazili również chęć powrotu do Pisza w przyszłości.
Program zrealizowany został dzięki współpracy Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego z Ambasadą Republiki Korei i Światową Federacją Taekwondo. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Piski Andrzej Nowicki.

Starostwo Powiatowe w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages