Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Polecam książkę Joe Cartera „Tajniak. Prawdziwa historia”

2017-08-16 11:00:00 (ost. akt: 2017-09-03 15:01:52)

Uwadze czytelników polecam dziś książkę, której premiera odbyła się 2 sierpnia. „Tajniak. Prawdziwa historia”, bo o niej mowa, to świat spisków i tajnych operacji opisany przez byłego agenta wywiadu, ukrywającego się pod pseudonimem Joe Carter.

Autor wspomnień, który ponad 20 lat pracował jako tytułowy tajniak, nie pozostawia złudzeń – w tej grze albo wygrywasz, albo giniesz. Agenci przenikając do świata kryminalistów nie mogą pozwolić sobie nawet na najdrobniejszy błąd - to może kosztować ich życie.

Handlarze bronią i narkotykami, drobni przestępcy i seryjni mordercy – każde spotkanie, każda misja może być ich ostatnią. Praca w nieustającym zagrożeniu odciska piętno nie tylko na agentach, ale także na ich rodzinach. Nie bez powodu najchętniej zatrudniani do zadań specjalnych są ludzie bez zobowiązań.

Nowa operacja to nowa (fałszywa) tożsamość i nowe życie przez kilka lub kilkanaście miesięcy, jako ktoś zupełnie inny, odcięty od swojej codzienności. W książce „Tajniak. Prawdziwa historia” o wadach i zaletach pracy agenta opowiada pod pseudonimem Joe Carter – były oficer brytyjskich tajnych służb.

Agenci służb specjalnych z grupą operacyjną tworzą nową „rodzinę”. Niektórzy potrafią pogodzić działania pod przykrywką z codziennością swoich prawdziwych rodzin, dla większości jednak jest to ogromny ciężar. Pozbyć się go można jedynie rezygnując z czegoś… albo z pracy, albo z bliskich. Świadomi tego konfliktu agenci często wybierają „łatwiejsze” życie…

Jeden z najsławniejszych na świecie byłych tajnych agentów znany pod pseudonimem Donnie Brasco nazwał „Tajniaka” najlepszym podsumowaniem życia pod przykrywką, z jakim się spotkał. Książka przez cały czas trzyma w napięciu, a skala działań i poświęceń agentów szokuje.

Ekscytujące zwroty akcji zapewnią doskonałą lektur, od której ciężko się oderwać. Dla nas to świat, który znamy przede wszystkim z filmów sensacyjnych, dla niego to całe życie.

Elżbieta Żywczyk

O autorze:
Ukrywający się pod pseudonimem Joe Carter jest emerytowanym tajnym agentem brytyjskich służb śledczych. Przez ponad dwadzieścia lat służby brał udział w setkach operacji, które miały na celu rozbicie karteli narkotykowych, rozpracowanie gangu napadającego na banki czy przerwanie procederu handlu bronią. Po przejściu na emeryturę zdecydował się opisać niektóre z operacji w książkach, by uświadomić szerokiej publiczności, że praca tajnego agenta nie jest tak świetna, jak się wszystkim wydaje.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages