Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Mamy nowe pamiątki z Warmii i Mazur

2017-08-03 10:00:00 (ost. akt: 2017-08-03 08:15:44)
„Miniatury kafli mazurskich”– autor Eleonora Toś

„Miniatury kafli mazurskich”– autor Eleonora Toś

Autor zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu na pamiątkę regionu Warmii i Mazur. Znamy zdobywców pierwszego i drugiego miejsca, dwóch równorzędnych laureatów trzeciego, przyznano też dwa wyróżnienia.

— Samorząd województwa ogłasza takie konkursy od 2007 roku, od 2010 są one organizowane w ramach unijnego projektu – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Co roku zgłasza się sporo artystów i co roku komisja konkursowa ma z czego wybierać. Zdajemy sobie sprawę, że nie uda się znaleźć jednej pamiątki charakteryzującej cały region, ze względu na różnice kulturowe, historyczne czy geograficzne dwóch odmiennych krain – Warmii i Mazur. Ale zależy nam, żeby rozwijało się rękodzieło i przemysł pamiątkarski, a mieszkańcy i turyści mieli wybór.

Na konkurs wpłynęło 56 prac twórców z całego kraju. Komisja konkursowa oceniła nadesłane prace i wybrała laureatów. Zarząd województwa zaakceptował wyniki konkursu.

Przyznano:
I miejsce za pracę „Miniatury kafli mazurskich”– autor Eleonora Toś,
II miejsce za pracę „Pocztówki” – autor Patrycja Longawa,
dwa równorzędne III miejsca:
- „Tobołek w Żurazie” – autor Marlena Czajkowska,
- „Mieszkańcy jezior”– autor Aneta Pankowska
oraz dwa wyróżnienia:
- „Koń warmiński z przylepcem” – autor Paulina Czajkowska
- „Kufel ceramiczny” – autor Józef Borys.

Wszystkie prace nadesłane w 2017 będzie można obejrzeć na ogólnodostępnej wystawie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie w terminie od 2 do 31 października 2017 roku, a potem – dzięki porozumieniu z prezydentem Olsztyna - będzie je można obejrzeć i kupić podczas kiermaszu bożonarodzeniowego. Część pamiątek zakupi samorząd województwa jako pamiątkowe gadżety dla wyjątkowych gości.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages