Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

„Ścieżką ekologii dla nas”

2017-08-02 12:57:51 (ost. akt: 2017-08-02 13:14:53)

Autor zdjęcia: PMOS Pisz

Uczestnicy trwających w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Piszu zajęć okresowych „Wakacje pod Żaglami” mają za sobą pierwszy dzień projektu z zakresu ochrony środowiska pod hasłem „Ścieżką ekologii dla nas”.

W ramach projektu, przy asekuracji policji, dzieci i młodzież wyruszyła rowerami do Nadleśnictwa Pisz pokonując wyznaczonymi dla rowerzystów ścieżkami blisko 13 kilometrów po naszym mieście. W Nadleśnictwie Pisz pracownicy oprowadzili przybyłą wycieczkę po Ośrodku Edukacji Leśnej „Pliszka”, gdzie na wejściu przybyłych gości powitały drewniane rzeźby autorstwa utalentowanego pracownika Nadleśnictwa Pisz Mirosława Piankowskiego.

Największą atrakcją ośrodka okazała się sala z eksponatami, w której prezentowanych jest szereg zwierząt leśnych oraz ptaków wkomponowanych w scenerię fragmentu lasu. W wydzielonej części sali ekspozycyjne zapoznać się można z zagadnieniami z zakresu tematyki „Drewno surowiec doskonały” oraz zmierzyć pod okiem fachowca stos drewna. Dzieci i młodzież zobaczyły tam między innymi łosie, które trafiły do Nadleśnictwa z Puszczy Knyszyńskiej, wydry, borsuki, dziki, bobry, wiewiórki oraz ptaki pochodzące z Puszczy Piskiej.

W sali wykładowej zaprezentowany został film o skutkach huraganu, który w 2002 roku przeszedł nad Puszczą Piską. Przewodnicy, przy użyciu tablicy interaktywnej zapoznali zwiedzających z odgłosami zwierząt leśnych, którym towarzyszyły szczegółowe informacje o prezentowanym gatunku.

Kolejne atrakcje czekały na zwiedzających na placu przed ośrodkiem, gdzie przewodnicy poprowadzili wycieczkę ścieżką edukacyjną, a w ramach „Lekcji dendrologii” przy tablicach edukacyjnych zaprezentowane zostały ciekawostki między innymi o gatunkach drzew. Na zakończenie wszyscy chętni mogli zagrać na „Leśnych cymbałach”.

Projekt „Ścieżką ekologii dla nas” dofinansowany jest z Wydziału Rolnictwa. Leśnictwa, Rybactwa Śródlądowego, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Starostwa Powiatowego w Piszu.

Materiał: PMOS PiszCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages