Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Co nowego w Stowarzyszeniu Kobieta na PLUS?

2017-07-24 11:12:53 (ost. akt: 2017-07-24 11:42:05) Artykuł sponsorowany
(od lewej) Katarzyna Polewaczyk, kierowniczka CIS oraz Barbara Wyłudek, prezeska Stowarzyszenia Kobieta na PLUS

(od lewej) Katarzyna Polewaczyk, kierowniczka CIS oraz Barbara Wyłudek, prezeska Stowarzyszenia Kobieta na PLUS

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Swoje działania kierują do osób doświadczających dyskryminacji i przemocy. Pomagają tym, którzy czują się wykluczeni społecznie. O projektach, które realizuje Stowarzyszenie Kobieta na PLUS rozmawiamy z Barbarą Wyłudek, prezeską zarządu oraz Katarzyną Polewaczyk, kierowniczką Centrum Integracji Społecznej.

- Co nowego w Stowarzyszeniu Kobieta na PLUS?
Barbara Wyłudek- Prezeska Zarządu: Obecnie realizujemy projekt Warmińsko - Mazurskie Centrum Praw Kobiet – otrzymaliśmy grant z Fundacji im. Stefana Batorego. W W-MCPK można nieodpłatnie korzystać z konsultacji psychologicznych i nieodpłatnych porad prawnych. Nasze działania kierujemy do osób doświadczających dyskryminacji i przemocy. Pomoc można uzyskać w naszym biurze w Rucianem-Nidzie ul. Polna 1 lok.7, w Punktach Konsultacyjnych: Piszu w Piskim Domu Kultury, w PCPR w Olsztynie, ul. Bałtycka 65 oraz w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Tarasa Szewczenki 1. Godziny otwarcia są na naszej stronie internetowej – www.kobietanaplus.pl/mcpk. W ramach Warmińsko-Mazurskiego Centrum Praw Kobiet prowadzimy również warsztaty WenDo.

Czym jest WenDo?
- To w polskim tłumaczeniu Droga Kobiet (od angielskiego „women” – kobiety i japońskiego „do”- droga). Jest to metoda samoobrony i asertywności opracowana przez kobiety i dla kobiet, która łączy metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Podczas warsztatów uczestniczki uczą się jak reagować na różne formy przekraczania granic, na przemoc psychiczną i fizyczną. Wzmacniają poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości. Ze względu na czas urlopów i wypoczynku najbliższe warsztaty dla kobiet planujemy w miesiącach wrzesień – październik 2017 r.
Kolejną inicjatywą Stowarzyszenia jest utworzone Centrum Integracji Społecznej w Piszu. Biuro Centrum mieści się w Piszu, przy ul. Warszawskiej 5. O Centrum Integracji Społecznej powie więcej pani Katarzyna Polewaczyk.

- Kto może korzystać z Centrum Integracji Społecznej?
Katarzyna Polewaczyk, kierownik CIS: - Centrum Integracji Społecznej to część nowoczesnej, rozwijającej się ekonomii społecznej. Działamy na terenie całego powiatu piskiego. Głównym celem Centrum jest wspieranie osób, które mogą czuć się wykluczone społecznie zwłaszcza mające problem ze znalezieniem pracy. Innymi słowy CIS to „pomost” łączący pracodawcę z ewentualnym pracownikiem. Uczestnikami CIS-u mogą zostać osoby, które są bezrobotne i zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piszu (w tym długotrwale bezrobotne), osoby korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, osoby uzależnione od alkoholu, po zakończeniu programu psychoterapii, osoby niepełnosprawne, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz osoby nieklasyfikowane powyżej.
Aby zostać uczestnikiem CIS należy zgłosić się do siedziby Centrum. Wszelkie informacje znajdują się także na naszej stronie internetowej kobietanaplus.pl/centrum-integracji-spoecznej.html.

	http://m.wm.pl/2017/07/orig/dsc-0086-403856.jpg

- Zapraszacie do współpracy przedsiębiorców. Jakie korzyści zyskują pracodawcy, którzy zdecydują się zatrudnić uczestników CIS-u?
- W pierwszej kolejności pracodawcy otrzymują wsparcie w procesie rekrutacyjnym polegające na pozyskaniu odpowiednich kandydatów. Niekwestionowaną korzyścią jest fakt, iż w okresie praktyk zawodowych uczestnik CIS otrzymuje świadczenie integracyjne wypłacane ze środków Funduszu Pracy oraz objęty jest ubezpieczeniem zdrowotnym i społecznym, których nie pokrywa pracodawca. Okres świadczenia praktyki zawodowej przez uczestnika CIS-u pracodawcy może trwać 12 miesięcy i być przedłużony o kolejne 6 miesięcy w uzasadnionych przypadkach. Zachęcamy do współpracy - Nasz telefon: 668 602 011; e-mail: cis.pisz.2017@gmail.com

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages