Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Święto Policji w Piszu. Były odznaczenia i awanse

2017-07-22 05:27:00 (ost. akt: 2017-07-22 05:31:57)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Za nami Powiatowe Obchody Święta Policji w Piszu. Był to dzień awansów, odznaczeń i wyróżnień za dobrą pracę dla funkcjonariuszy oraz podziękowań dla tych, którzy swoją działalnością przysłużyli się funkcjonowaniu Policji. Ten dzień był okazją, aby docenić trud i niełatwą pracę piskich mundurowych.

W piątek (21 lipca) odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji w Piszu. Główna część uroczystości miała miejsce w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piszu. Uroczysty apel poprzedzony był mszą świętą odprawioną w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Piszu. Mszę celebrował Biskup Romuald Kamiński, Biskup Pomocniczy Ełcki oraz Ksiądz Dziekan Andrzej Zienkiewicz z parafii p. w. Matki Miłosierdzia Ostrobramskiej w Piszu

W uroczystości wzięli udział policjanci, pracownicy cywilni oraz zaproszeni goście. Wśród nich byli: Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak, Pełnomocnik Wojewody Warmińsko – Mazurskiego, pan Jarosław Babalski, Wicemarszałek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego, pani Wioletta Śląska – Zyśk, Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, gen. bryg dr Jarosław Gromadziński, Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego, pan Arkadiusz Brzozowski, Starosta Powiatu Piskiego – pan Andrzej Nowicki, burmistrzowie z powiatu piskiego, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Piszu, bryg. Jacek Baczewski, Prezes Sądu Rejonowego w Piszu, pan Grzegorz Siwik, Prokurator Rejonowy w Piszu, pan Rafał Kulągowski, przedstawiciele wojska, nadleśnictwa, urzędu pracy oraz przedstawiciele podmiotów współpracujących z KPP w Piszu.

Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp. Radosław Drach podziękował policjantom za wzorową, sumienną służbę oraz zaangażowanie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa w powiecie piskim. Życzenia skierował także pod adresem pracowników cywilnych. To właśnie dzięki ich pracy w dużej mierze zależy sprawność i skuteczność działań policji. Komendant przekazał słowa podziękowania także rodzinom funkcjonariuszy i ich najbliższym za cierpliwość, wyrozumiałość, ale także codzienne wsparcie.

Mł. insp. Radosław Drach podziękował także przedstawicielom lokalnych samorządów, które finansowo i rzeczowo wspierają piską policję. Podkreślił także przychylny stosunek samorządowców do Policji, do spraw porządku i bezpieczeństwa publicznego.
Słowa podziękowania Komendant skierował również pod adresem pozostałych służb, inspekcji i instytucji, które na co dzień współpracują z piską policją i wspierają jej działania. Mł. insp. Radosław Drach dodał, że liczy na kolejne wspólne inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu piskiego.

Nie zabrakło także ciepłych słów i podziękowań pod adresem lokalnych mediów, bo to właśnie dzięki miejscowym dziennikarzom można pochwalić się sukcesami mieszkańcom naszego powiatu, a czasami całego kraju. Ale to także dzięki nim istnieje możliwość szybkiego dotarcia do ludzi z ważnymi informacjami, czy komunikatami.

Wiele ciepłych słów i życzeń, dla Komendanta, policjantek, policjantów i pracowników cywilnych piskiej policji, padło ze strony zaproszonych gości.

W dalszej części uroczystości przyszedł czas na odznaczenia i awanse.
W tym roku z okazji Święta Policji, Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, odznaczenie otrzymał asp. szt. Piotr Karwowski. Policjant uhonorowany został „Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę”. Odznaczenie to nadawane jest za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa.

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczenie otrzymał także kom. Marcin Karmowski. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piszu uhonorowany został Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Odznakę tą otrzymuje się w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego.

Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wręczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak oraz Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp. Radosław Drach.


Awanse na wyższe stopnie policyjne

Na nadkomisarza Policji mianowano:
1. kom. Paprota Sławomir – KPP Pisz
2. kom. Potaś Wioletta- KPP Pisz

Na komisarza Policji mianowano:
1. podkom. Szypczyńska Anna – KPP Pisz

Na starszego aspiranta Policji mianowano:
1. asp. Wysocki Arkadiusz – KPP Pisz
2. asp. Koprowski Wojciech – KPP Pisz
3. asp. Rąg Grzegorz – KP Biała Piska

Na aspiranta Policji mianowano:
1. mł. asp. Dąbkowski Karol- KP Ruciane – Nida 2. mł. asp. Kawecki Łukasz – KP Orzysz

Na młodszego aspiranta Policji mianowano:
1.  sierż. szt. Józefczuk Paweł – KP Ruciane – Nida
2. sierż. szt. Rogowski Mariusz – KP Biała Piska
3. sierż. szt. Wojsław Justyna – KPP Pisz

Na sierżanta sztabowego Policji mianowano:
1. st. sierż. Nadolny Tomasz - KPP Pisz
2. st. sierż. Zadroga Karol – KPP Pisz
3. st. sierż. Mąka Marcin – KPP Pisz
4. st. sierż. Niecikowski Michał – KPP Pisz
5. st. sierż. Rzodkiewicz Piotr- KP Orzysz
6. st. sierż. Ligęska Łukasz- KP Orzysz

Na starszego sierżanta Policji mianowano:
1. sierż. Dąbkowski Adrian – KPP Pisz
2. sierż. Piszczak Justyna – KP Biała Piska

Na sierżanta Policji mianowano:
1. st. post. Barwikowski Mariusz – KPP Pisz
2. st. post. Ewelina Skwara – KPP Pisz

Na starszego posterunkowego Policji mianowano:
1. post. Buraczewski Karol – KP Biała Piska
2. post. Grajko Mateusz – KPP Pisz
3. post. Jurczykowski Mateusz – KP Ruciane – Nida
4. post. Laszczkowski Przemysław – KP Ruciane – Nida
5. post. Mieczkowski Łukasz – KPP Pisz


Wszystkim odznaczonym i awansowanym serdecznie gratulujemy!
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages