środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

1 października wchodzi w życie ustawa o sieci szpitali

2017-09-30 07:00:00 (ost. akt: 2017-09-30 10:10:15)

Autor zdjęcia: Archiwum

Szpital Powiatowy w Piszu został zakwalifikowany do tzw. sieci szpitali. Placówka znalazła się na pierwszym poziomie referencyjności. Jak mówi Marek Skarzyński, dyrektor piskiego szpitala, zakwalifikowanie do sieci oznacza, że placówka będzie miała zagwarantowane finansowanie na kilka lat.

Szpital Powiatowy w Piszu znalazł się w sieci z prawie wszystkimi oddziałami. Wyjątkiem jest jedynie oddział paliatywny. Jednak dyrektor zapewnia, że będzie on dalej funkcjonował. Oddział będzie zdobywał środki na działalność w inny sposób, czyli startując w konkursach.

Od 1 października będą również funkcjonowały wszystkie poradnie specjalistyczne, działające przy piskim szpitalu. Z tą różnicą, że będą one ściśle związane z poszczególnymi oddziałami. - Chciałabym również zapewnić, że pacjenci, którzy oczekują na zabiegi nie będą skreślani z kolejek. Nadal będą one kontynuowane – informuje dyrektor piskiego szpitala Marek Skarzyński.

Bez zmian również w nocnej i świątecznej
pomocy medycznej.

Zmieni się za to sposób finansowania szpitali. Do poszczególnych oddziałów będę przypisane odpowiednie kwoty. - Będą one zakładały poziom finansowania z 2015 roku. Ten rok staje się rokiem bazowym. Ilość pacjentów i wykonane procedury będą miały wpływ na wysokość finansowania – wyjaśnia Marek Skarzyński i dodaje: - To życie pokaże czy jest to dobry system. Nie jestem w stanie teraz tego oceniać.

Przypomnijmy, siecią szpitali nazwano opracowywany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ). Utworzenie go ma przede wszystkim poprawić organizację udzielania świadczeń i zagwarantować ich stabilne finansowanie. System sieci szpitali ma także ułatwić zarządzanie szpitalami. Ministerstwo zdrowia zapowiada, że nowy system poprawi opiekę medyczną pod względem organizacji udzielania świadczeń przez szpitale i przyszpitalne przychodnie i usprawni ich koordynację. MZ uważa też, że sieć szpitali zoptymalizuje liczbę oddziałów specjalistycznych i zwiększy dostęp do specjalistycznego leczenia.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Profesor #2339806 30 wrz 2017 09:22

    P. Skarżyński zapewnia nas, że kolejki na zabiegi nadal będą i nikt nas z niej nie skreśli - no w pyte informacja

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages