środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Koncert z cyklu Ognisko Muzyczne swojemu Miastu

2017-06-21 08:00:00 (ost. akt: 2017-06-21 06:50:27)

Autor zdjęcia: SOM w Piszu

W piątek (16 czerwca) w Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela odbył się kolejny koncert z cyklu Ognisko Muzyczne swojemu Miastu 2017.

W pierwszej części zaprezentował się dyrygowany przez Lecha Ostrowskiego Piski Chór Kameralny. Wykonał sześć utworów: Dona nobis pacem, Magnifikat, Ubi caritas, Alleluja - muz P. Bębenek, Błogosławiony - muz. Ks. K. Pasionek i Kyrie - muz. J. Singenbergen.

— W drugiej części koncertu skrzypaczka solistka Paula Preuss z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego wykonała Cztery Pory Roku A. Vivaldiego. Paula Preuss ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku, w bieżącym roku obroniła tytuł Doktora Sztuki. To laureatka wielu konkursów solowych i kameralnych. Występowała jako solistka między innymi z Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, z Polską Filharmonią Bałtycką i Elbląską Orkiestrą kameralną. Doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem tak znamienitych pedagogów jak m.in.: Wanda Wiłkomirska, Konstanty Andrzej Kulka, Maxim Vengerov. Brała udział w XIV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im H. Wieniawskiego w Poznaniu — mówi Lech Ostrowski, dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego w Piszu.

Kwartet smyczkowy to bardzo uzdolnieni artyści młodego pokolenia, absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku obecnie grający w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej w Elblągu: Skrzypce I - Hubert Ostrowski, Skrzypce II - Karol Sienkiewicz. Aleksandra Rychcik - altówka, Maria Sienkiewicz - wiolonczela.

Koncert zakończył się owacjami na stojąco. Artyści bisowali. Dyrektor Lech Ostrowski podziękował bardzo licznej publiczności, sponsorom i współorganizatorom koncertu (Starostwu Powiatowemu w Piszu, Urzędowi Miejskiemu w Piszu, Parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela, ZPD Panbah, BS w Mikołajkach, Trans-Kom PKS w Piszu, firmom: Markann, Centrum Druku, Hotelowi nad Pisą.

— W przyszłym roku będziemy obchodzili 50-lecie Społecznego Ogniska Muzycznego i 25-lecie Piskiego Chóru Kameralnego. Już dziś zapraszamy na koncerty jubileuszowe — mówi Lech Ostrowski.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages