Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

70-lecie Szkoły Podstawowej w Hejdyku

2017-06-14 12:49:56 (ost. akt: 2017-06-15 02:29:42)

Szkoła Podstawowa w Hejdyku świętowała Jubileusz 70-lecia istnienia. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście, wśród których byli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół i instytucji współpracujących ze szkołą, emerytowani pracownicy szkoły, absolwenci, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół łowieckich.

Uroczystości jubileuszowe odbyły się 9 czerwca, a rozpoczęły się o godz. 10:00 mszą św. na placu szkolnym, koncelebrowaną przez biskupa Romualda Kamińskiego w asyście absolwentów szkoły – księdza pułkownika Jana Domiana i ojca Tomasza Szok oraz księdza proboszcza. Biskup w homilii podkreślił rolę nauczyciela w życiu każdego człowieka.

Drugą część uroczystości rozpoczęto od wprowadzenia pocztu flagowego i odśpiewania hymnu. Dyrektor szkoły, Grażyna Bałdyga powitała szanownych gości. Przedstawiła również wydarzenia i fakty z kart historii placówki. Głos zabierali także przybyli goście, obdarowując szkołę okolicznościowymi upominkami.

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie wszystkich klas. Były piosenki, tańce i humorystyczne scenki. Wszyscy uczniowie zebrali zasłużone brawa.

Wystawa historycznych zdjęć, kroniki szkolne i pamiątki będące dowodem długoletniej pracy szkoły były chętnie oglądane zarówno przez gości, jak i społeczność szkolną. Goście mogli się też wpisać do pamiątkowej księgi. Każdy uczestnik spotkania otrzymał jubileuszową pamiątkę. Dla gości przygotowano poczęstunek z okolicznościowym tortem.

Dla upamiętnienia tej wspaniałej rocznicy na placu przyszkolnym zasadzono jubileuszowe drzewo – lipę.

Źródło: www.pisz.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages