Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Dzieci odwiedziły policyjnego „czarodzieja”

2017-06-06 11:00:35 (ost. akt: 2017-06-06 09:07:32)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Piską komendę odwiedzili uczniowie Gminnego Zespołu Szkół w Piszu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że dzieci chciały zobaczyć piską policję wieczorem. Tego dnia miały bowiem spędzić popołudnie zgodnie z hasłem „Detektywi są wśród nas”. Jedną z atrakcji była wizyta w komendzie. Uczniowie spotkali się z policjantami i poznali tajniki wykonywania ich pracy. Wiele ciekawych rzeczy dowiedzieli się od technika kryminalistyki, którego nazwali „czarodziejem”.

W piątek (2 czerwca br.) piską komendę odwiedzili i uczniowie klasy IV szkoły podstawowej Gminnego Zespołu Szkół w Piszu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ponieważ policjanci organizują dni otwarte dla najmłodszych. Tym razem uczniowie przyszli na policję wieczorem.

Tego dnia dzieci miały zorganizowane przez nauczycieli popołudnie i wieczór pod hasłem „Detektywi są wśród nas”. Jedną z atrakcji była wizyta w piskiej komendzie.

Najmłodsi spotkali się z funkcjonariuszami, którzy opowiadali im o pracy w policji. Dzieci dowiedziały się, jak pracują policjanci prewencji, a w jaki sposób swoje zadania realizują kryminalni. O swojej pracy opowiedział im także technik kryminalistyki. Funkcjonariusz ten wytłumaczył uczniom czym się zajmuje, dlaczego zabezpieczenie śladów na miejscu zdarzenia jest tak ważne oraz pokazał narzędzia, jakie do tego wykorzystuje. Kiedy prezentował, w jaki sposób można znaleźć i zabezpieczyć niewidoczne odciski palców na kubku, dzieci nazwały go „czarodziejem”.

W trakcie spotkania w komendzie uczniowie mieli także możliwość zobaczenia sprzętu, jakim dysponują funkcjonariusze. Mogły przymierzyć policyjny mundur, czapki oraz obejrzeć akcesoria, np. kajdanki, czy pałkę. Atrakcją było także robienie sobie odcisków palców.

Na zakończenie nie brakowało ciekawych pytań ze strony najmłodszych oraz deklaracji, że w przyszłości chcieliby zostać policjantami oraz policjantkami.

KPP PiszCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages