środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Dzieci odwiedziły piską komendę

2017-06-01 12:42:10 (ost. akt: 2017-06-01 12:49:51)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Piska policja otworzyła swoje drzwi dla najmłodszych. Kolejny już rok policjanci prowadzą spotkania z dziećmi w ramach wojewódzkich działań edukacyjno – profilaktycznych pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki policji”.

Pierwszymi gośćmi w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu byli uczniowie „zerówki” z Zespołu Szkół w Drygałach. Dzieci już na samym początku pytały o szefa piskiej policji i koniecznie chciały się z nim spotkać.

Spełniając życzenie uczniów wycieczka po komendzie rozpoczęła się od wizyty w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Piszu. Młodszy inspektor Radosław Drach opowiedział dzieciom na czym polega praca komendanta. Najmłodszym wyraźnie spodobało się to, że szef wydaje polecenia innym. Najbardziej odważni zasiadali w fotelu komendanta i wydawali pozostałym kolegom rozkazy. Jeden z „małych komendantów” polecił, aby w ciągu dnia zatrzymać aż 100 sprawców. Jak widać oczekiwania wobec policji wciąż rosną.

W dalszej części najmłodsi dowiedzieli się na czym polega praca policjanta. Zobaczyły sprzęt, jakim dysponują funkcjonariusze. Mogły też przymierzyć policyjny mundur, czapki oraz obejrzeć akcesoria, np.: kajdanki, czy pałkę. Kolejną atrakcja dla dzieci było robienie sobie odcisków palców.

Ze względu na zbliżające się wakacje policjanci przybliżyli także dzieciom zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem, tłumaczyli jak postępować w trudnych sytuacjach, gdzie szukać pomocy. Podkreślając znaczenie elementów odblaskowych, dla bezpieczeństwa pieszych, funkcjonariusze rozdali maluchom kolorowe opaski na rękę.

W spotkaniu z dziećmi wzięła udział także pani Agnieszka Karmowska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Piszu. Mówiła na temat zdrowych wakacji. Przypomniała dzieciom między innymi podstawowe informacje dot. codziennej higieny oraz omówiła zagadnienie związane z zapobieganiem i postępowaniem w przypadku znalezienia kleszcza na ciele.

Na zakończenie nie brakowało ciekawych pytań ze strony najmłodszych oraz deklaracji, że w przyszłości chcieliby zostać policjantami oraz policjantkami.

KPP Pisz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Czytelnik G.P. #2257913 | 81.15.*.* 1 cze 2017 21:54

    Widzę na zdjęciu , że jest młodszy nabór do Policji to i może wreszcie zrobią porządek z tym Alickim i Nowickim w powiecie!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages