Całe podium dla Pisza

2017-05-30 20:43:59(ost. akt: 2017-05-30 20:44:27)

Autor zdjęcia: Tadeusz Swerpel

O tym, że powiat piski dysponuje pokaźną grupą utalentowanych żeglarzy, wiadomo już od dawna. Podczas ostatnich regat o Puchar Prezydenta Ełku, które rozgrywano 27-28 maja, mieliśmy natomiast tego ewidentne potwierdzenie.
Bo choć na ełckich wodach zameldowali się najlepsi młodzi specjaliści od żagli i szotów z najróżniejszych stron regionu, to podium należało w 100 procentach do Pisza. Na najwyższym stopniu "pudła" stanął niesamowity tego dnia Piotr Raszczyk. Tuż za nim zawody ukończyła Dominika Grala, a brąz zawodów zgarnął Bolesław Nesterowicz.

Na 8. lokacie ponadto uplasował się Maksymilian Pastuszka, dwa miejsca dalej jego siostra Anastazja, a 21 w ogólnej klasyfikacji była ledwie 7-letnia Weronika Grala. Nasza żeglarka była tego dnia najmłodszą uczestniczką regat, jednak i tak zaprezentowała się z bardzo dobrej strony na tle starszych koleżanek i kolegów "po fachu". W kategorii wiekowej do 9 lat młoda Weronika zgarnęła wysokie, 4. miejsce.