Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Połączyła ich muzyka!

2017-05-25 08:52:54 (ost. akt: 2017-05-25 09:02:28)

W miniony piątek (19 maja) uczniowie i nauczyciele Szkoły Artystycznej im. Mikołaja Konstantego Ciurlionisa z Druskiennik byli gośćmi Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Piszu.

W ramach przyjaźni międzyszkolnej, rozpoczętej w 2014 roku, do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Piszu po raz pierwszy zawitali goście z Litwy. Uczniowie i nauczyciele ze szkoły artystycznej w Druskiennikach przyjechali do Polski, aby koncertować wspólnie z młodymi piszanami i poznać nasze miasto.

Na scenie sali koncertowej litewscy i polscy młodzi artyści zaprezentowali umiejętności gry na instrumentach. Zachwycili publiczność występami wokalnymi i tanecznymi.

Gośćmi koncertu byli przedstawiciele naszego miasta: Burmistrz – Andrzej Szymborski, przewodniczący Rady Miasta – Lech Borak i radny – Edmund Lipnicki.

Po koncercie na uczestników czekała niespodzianka w postaci pikniku. Przy ognisku i pieczonych kiełbaskach młodzi artyści integrowali się i nawiązywali nowe znajomości.

Idea współpracy będzie kontynuowana. Piszanie otrzymali zaproszenie do ponownego odwiedzenia Druskiennik.

Źródło: OSM w Piszu


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkolamuzyczna

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages