Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Puszcza Piska motywem przewodnim Nocy Muzeów. Nagrodę "Smętka" odebrał Paweł Niedźwiecki.

2017-05-22 11:00:00 (ost. akt: 2017-05-22 09:48:04)

Autor zdjęcia: MZP w Piszu

Noc Muzeów „15 lat po huraganie w Puszczy Piskiej”, która odbyła się w piątek (19 maja) w Muzeum Ziemi Piskiej, zorganizowana została we współpracy z piskimi leśnikami, a patronat nad wydarzeniem sprawował Robert Trąbka, nadleśniczy Nadleśnictwa Pisz.

Piątkowe spotkanie rozpoczął film obrazujący skutki huraganu, który w 2002 roku nawiedził Puszczę Piską i wyrządził największe szkody w polskich lasach po II wojnie światowej.

Prelekcję na temat huraganu wygłosił Tadeusz Wiktorko, który wówczas był leśniczym leśnictwa Szast, jednego z najbardziej zniszczonych leśnictw w okolicach Pisza.

Na bazie archiwalnych zdjęć, wycinków prasowych i spisanych wspomnień, muzealnicy przygotowali wystawę „Huragan w naszej pamięci”, którą w Noc Muzeów oficjalne otworzyli dr Aneta Karwowska, dyrektor MZP oraz Robert Trąbka, nadleśniczy Nadleśnictwa Pisz.
— Wystawę tę będzie można jeszcze oglądać przez najbliższe tygodnie, serdecznie zapraszam do naszego muzeum— zapowiedziała przed jej otwarciem Aneta Karwowska.

Tradycją spotkań w Muzeum Ziemi Piskiej są występy naszych lokalnych artystów. Również i tym razem nie zabrakło prezentacji artystycznych w wykonaniu uczniów piskich szkół, jak również zaproszonych gości. Był również specjalnie na tę okazję ufundowany przez Burmistrza Pisza okolicznościowy tort.

Podczas piątkowej Nocy Muzeów poznaliśmy tegorocznego laureata tytułu "Osobowość Ziemi Piskiej" - statuetkę "Smętka" w tym roku Kapituła przyznała Pawłowi Niedźwieckiemu, piskiemu miłośnikowi przyrody. Paweł Niedźwiecki to fotografik z zamiłowania, autor i laureat wielu nagród w ogólnopolskim konkursie Przyroda Ojczysta, pomysłodawca oraz współzałożyciel strony internetowej www.puszczapiska.pl

"Jest Pan pierwszym laureatem, który w promowaniu Ziemi Piskiej wykorzystuje głównie Internet i media społecznościowe (...) Przybliża Pan walory naszej krainy ludziom z całego świata. (...) Niech tytuł Osobowości Ziemi Piskiej za rok 2016 będzie inspiracją do dalszej działalności i realizowania nowych, odważnych projektów. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!" - czytamy w liście gratulacyjnym Kapituły skierowanym do laureata Pawła Niedźwieckiego.


Tytuł Osobowości Ziemi Piskiej wraz ze statuetką Smętka jest przyznawany przez Kapitułę Muzeum Ziemi Piskiej za szczególne zasługi dla naszego regionu, promocję Ziemi Piskiej oraz kształtowanie jej pozytywnego wizerunku.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piszanin #2250699 | 80.55.*.* 23 maj 2017 08:56

  Gratulacje dla M...... To fotografik z zamiłowania, autor i laureat wielu nagród, pomysłodawca oraz współzałożyciel strony www.puszczapiska.pl

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Do rysia z klanu #2250472 | 196.52.*.* 22 maj 2017 21:01

   P. Pałdyna ... nie masz Pan racji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Do rysia z klanu #2250471 | 62.210.*.* 22 maj 2017 21:00

   P. Pałdyna ... nie masz Pan racji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. SMĘTEK #2250171 | 31.182.*.* 22 maj 2017 14:33

   Gratulacje Panie Pawle, w pełni zasłużone wyróżnienie. Wszyscy wiemy, ile poświęca Pan czasu na zrobienie chociażby jednego zdjęcia. Za poprzednikiem, nie otrzymał Pan nagrody jedynie za współtworzenie strony puszczapiska.pl ale za całokształt swojej pracy na rzecz promocji środowiska Puszczy Piskiej.

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Piszanin #2250038 | 80.55.*.* 22 maj 2017 11:38

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Szanowna, Wielka Kapituła się nie popisała... Brak nagrody dla współtwórcy! Nagroda "Osobowość Ziemi Piskiej" przecież mogła zostać przyznana dla dwóch twórców którzy stworzyli jedno dzieło (czyt. www.puszczapiska.pl) Pozdrawiam współtwórcę, autora wielu pięknych zdjęć.

   Pokaż wszystkie komentarze (16)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages