Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Zapraszamy na warsztaty: Konsiliencja. Czyli jak nie dać się zaszufladkować

2017-05-11 15:25:48 (ost. akt: 2017-05-11 11:28:49)
Patryk Przybylski, 24-letni doktorant na WAT w Warszawie, który będzie gościł w Muzeum Ziemi Piskiej

Patryk Przybylski, 24-letni doktorant na WAT w Warszawie, który będzie gościł w Muzeum Ziemi Piskiej

Autor zdjęcia: Archiwum

Patryk Przybylski, 24-letni doktorant na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie poprowadzi w Muzeum Ziemi Piskiej zajęcia dla młodzieży pt. ”Konsiliencja. Czyli jak nie dać się zaszufladkować”. Spotkania dla grup szkolnych odbędą się 5 czerwca.

W dobie obecnej rzeczywistości coraz więcej młodych ludzi napotyka problemy związane z ich zawodową przyszłością. Powszechnie wydawane opinie, mówiące, że mamy teraz trudne czasy, że wielu rzeczy się nie da, że na rynku pracy jest ogromna konkurencja wcale nie pomagają nam dokonywać właściwych wyborów. Cytując naszego narodowego wieszcza Adma Mickiewicza:
„Młodości! ty nad poziomy
Wylatuj, a okiem słońca
Ludzkości całe ogromy
Przeniknij z końca do końca”

można wysnuć wniosek, że kluczem do rozwoju i sukcesu jest kreatywność, myślenie nieszablonowe, podążanie nieprzetartymi ścieżkami, postępowanie według tego co nie jest powszechnie przyjęte, co nie wpasowuje się w otaczającą nas sztampę. Jak więc robić to, co się lubi i przy okazji zarabiać pieniądze? Jak sprawić, żeby praca była Twoją pasją? Wbrew pozorom odpowiedzi na te pytania nie są wcale skomplikowane. Być może drogą do osiągnięcia celu jest konsiliencyjne spojrzenie na rozwój osobisty, na naukę czy pracę.

– Młodzi ludzie po zakończeniu nauki w szkole średniej, a nawet po studiach, często nie potrafią określić planów na przyszłość – mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – W życiu trzeba tak kierować swoim rozwojem osobistym, by nasza praca była naszą pasją, by osiągać z tego wymierne korzyści.
Zaproszony gość jest 24-letnim magistrem inżynierem  budownictwa, pracuje w wyuczonym zawodzie i cały czas rozszerza swoje wykształcenie, robiąc doktorat na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W wyborze drogi zawodowej pomogły mu nie tylko studia i odbywane praktyki, ale także kreatywność, nieszablonowe myślenie i odważne dążenie do celu.

Zajęcia odbędą 5 czerwca się o godz. 9.00, 10.30, 12.00 oraz 13.30. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Zapisy grup zorganizowanych prowadzone są telefonicznie pod numerem 87 423 22 64. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 czerwca. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zapisów.

Źródło: Muzeum Ziemi Piskiej

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages