Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

2017-04-29 14:00:11 (ost. akt: 2017-04-29 11:58:31)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Znamy już zwycięzców Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Piszu. Konkurs ten ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów o ruchu drogowym oraz kształtowanie nawyków właściwego zachowania na drodze zarówno w charakterze pieszych, jak i kierujących.

Zakończyły się, trwające dwa dni, powiatowe eliminacje do finału Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nad prawidłowością przebiegu turnieju powiatowego czuwali policjanci z piskiej drogówki, którzy pełnili rolę jurorów.

Pierwszego dnia w konkursie wzięli udział uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych i uczniowie gimnazjów, którzy zwyciężyli eliminacje gminne. Ten etap konkursu odbywał się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu.

Zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując test, pokazać, że potrafią jeździć rowerem na torze przeszkód i w miasteczku ruchu drogowego. Jedną z konkurencji była także znajomość zasad udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drugiego dnia rywalizowali uczniowie klas ponadgimnazjalnych na terenie Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu.. Uczestnicy turnieju brali udział w następujących konkurencjach:

- test pisemny z zakresu przepisów ruchu drogowego

- obsługa codzienna samochodu

- pierwsza pomoc przedmedyczna

- jazda sprawnościowa motorowerem i samochodem

Funkcjonariusze piskiej drogówki oceniali, czuwali nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych etapów turnieju, skrupulatnie sprawdzali technikę jazdy zawodników, a przy tym wspomagali uczestników posiadaną wiedzą w zakresie przepisów ruchu drogowego.

Do wojewódzkiego etapu turnieju zakwalifikowały się drużyny uczniów z następujących szkół:
1. Zespół Szkolno – Przedszkolny z Orzysza
2. Gimnazjum z Orzysza
3. Zespół Szkół Zawodowych z Pisza


Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 11 maja 2017 roku w Nidzicy.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages