Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Pisz pamięta - 7. rocznica katastrofy smoleńskiej

2017-04-10 09:24:22 (ost. akt: 2017-04-10 10:02:43)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Msza św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Piszu rozpoczęła piskie uroczystości upamiętniające 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali pod tablicę poświęconą ś.p. prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu. Dla upamiętnienia ofiar tragedii złożono kwiaty i zapalono znicze. Poseł PiS Jerzy Wojciech Małecki w swoim wystąpieniu podkreślał, że przyczyny katastrofy na pewno zostaną wyjaśnione. Na zakończenie uroczystości wszyscy odśpiewali hymn Polski.

Wydarzenie odbyło się z udziałem między innymi posła Jerzego Małeckiego, burmistrza Pisza Andrzeja Szymborskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Piszu Lecha Boraka, radnych, mieszkańców oraz młodzieży.

Dziś (10 kwietnia) przypada 7. rocznica katastrofy smoleńskiej. W katastrofie polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku zginęło w 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu. Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages