środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Trwa protest nauczycieli

2017-03-31 12:44:21 (ost. akt: 2017-03-31 13:20:20)

Dwanaście szkół z gmin: Pisz, Biała Piska oraz Ruciane-Nida przyłączyło się do ogólnopolskiego strajku nauczycieli. - To 41 proc. placówek, objętych działaniem piskiego oddziału ZNP - mówi prezes Wiesław Dębek.

Strajk rozpoczął się o godz. 8.00 i potrwa do godz. 14. Jego organizatorem jest Związek Nauczycielstwa Polskiego. Jak poinformował nas prezes piskiego oddziału ZNP, w gminach Pisz, Biała Piska oraz Ruciane-Nida strajkuje w sumie 170 osób. Do akcji nie przyłączyły się głównie wiejskie placówki. Najwięcej nauczycieli protestuje w Szkole Podstawowej nr 1 w Piszu. Tu od wykonywania obowiązków wynikających ze stosunku pracy powstrzymało się 35 osób. - Dziś do "Jedynki" przyszło zaledwie 10 uczniów, którym dyrekcja zapewniła opiekę na świetlicy. Zajęcia prowadzą niestrajkujący nauczyciele. Reszta rodziców zdecydowała się zostawić swoje pociechy w domu - powiedziała nam Aldona Kozioł, przewodnicząca komitetu strajkowego w SP nr 1 w Piszu.

Przypomnijmy, strajk odbywa się w całej Polsce. ZNP domaga się między innymi, by do 2022 r. w szkołach nie było zwolnień oraz, by nie zmieniały się warunki pracy. ZNP oczekuje również podniesienia zasadniczego wynagrodzenia nauczycieli o 10 proc.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Gazety Piskiej.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages