Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Mamy polecają: Isabelle Filliozat "Próbowałam już wszystkiego!"

2017-03-31 12:26:00 (ost. akt: 2017-03-31 13:07:08)
internet

internet

Autor zdjęcia: internet

Autorka książki - Isabelle Filliozat, francuska psychoterapeutka - jest mamą dwójki dzieci. "Próbowałam już wszystkiego! Jak radzić sobie z niesfornym dzieckiem bez bicia i krzyku. Poradnik dla rodziców dzieci w wieku od roku do pięciu lat." - to tytuł książki, który mógłby być również cytatem z codziennego życia każdej mamy, a przynajmniej większości. Jeśli nie wiesz, co zrobić, gdy Twoje dziecko dostaje ataku furii w hipermarkecie, ignoruje wszelkie zakazy i wdaje się w bójki, gdy ciągle gdzieś ucieka, nie chce opuścić placu zabaw, odmawia jedzenia lub się nim bawi, gdy ma trudności z zasypianiem lub miewa nocne koszmary… ten poradnik został napisany właśnie dla Ciebie! Potwierdzeniem są recenzje trzech mam:


Przeczytałam ten poradnik jednym tchem, bo tak dobrej pozycji dla rodziców chyba nigdy wcześniej nie spotkałam. Książka napisana jest prostym, zrozumiałym językiem, przystępnym dla każdego rodzica. Dodatkowo opatrzona jest w wiele obrazków ilustrujących scenki z życia codziennego. Dzięki temu łatwiej można zrozumieć omawiany problem. W książce poruszonych jest kilka najważniejszych tematów z którymi czasami nie dajemy sobie rady czyli: ataki złości, ignorowanie zakazów, bójki między rodzeństwem, bałagan w pokoju i nocne wrzaski – zachowania, które zwykle uznajemy za przejaw buntu lub arogancji, a tak naprawdę często wynikają one z danego etapu rozwoju mózgu dziecka. Bardzo ciekawą rzeczą jest zamieszczanie przemyśleń dziecka w danej sytuacji, (co się dzieje w jego sercu, duszy i umyśle), co bardzo pomogło mi zrozumieć takie a nie inne zachowania dziecka w wielu sytuacjach. Przyznam, że wiele rzeczy było dla mnie zupełną nowością. Od momentu, kiedy przeczytałam ten poradnik, zupełnie inaczej patrzę na moje dzieci i inaczej rozwiązuję problemy i konflikty, bo wiem co dziecko wtedy przeżywa i co myśli. I powiem otwarcie – to działa! Ja jestem mniej zmęczona i zestresowana a dzieci spokojniejsze i uśmiechnięte. Oczywiście nakazałam przeczytanie tej książki mojemu mężowi, żeby też wiedział co czuje i przeżywa dziecko na danym etapie rozwoju i jak z nim postępować, by było szczęśliwe.
Marta Mrugacz

Wrzeszczy, kopie, wali rękami o podłogę? Nie reaguje na prośby? Patrząc prosto w oczy rodzicowi robi właśnie to, czego ten mu zabronił? Słyszysz od innych, że Twoje małe dziecko jest rozpieszczone? Sama przyznajesz z irytacją w głosie, że jest niegrzeczne i nieposłuszne, ale w myślach pytasz: dlaczego tak się dzieje? Przeczytaj "Próbowałam już wszystkiego". Po tej lekturze będziesz lepiej znała swoje dziecko, rozumiała jego reakcje emocjonalne i łatwiej będzie Ci panować nad własną postawą.
Katarzyna Klimek-Michno

Jest to świetna pozycja, która przedstawia wiele prostych, codziennych sytuacji z perspektywy rodzica oraz z perspektywy dziecka. Książka od samego początku zaskoczyła mnie pozytywnie błyskotliwszymi, mądrymi spostrzeżeniami, wskazówkami i tak pozostało do samego końca. Szalenie spodobało mi się podejście autorki do napisania tej książki - nie jest to monolog rodzica, który wychował już swoje dzieci i teraz chce udzielać rady innym...
Karolina Botor

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages