Niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Żołnierze Wyklęci. Wystawa w Starym Ogólniaku

2017-03-23 11:56:10 (ost. akt: 2017-03-23 12:26:21)

W ramach piskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, nad którymi patronat objął Andrzej Duda – Prezydent RP, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu w dniach 27 – 31 marca 2017 r.

31 marca 2017 r., udostępniona będzie wystawa „Żołnierze Wyklęci 1944-1963”. Jej oficjalne otwarcie nastąpi 27 marca 2017 r. o godz. 9.30.
Ekspozycję złożoną z dwudziestu plansz, na których przedstawiono sylwetki Żołnierzy Niezłomnych oraz ich działania na poszczególnych obszarach naszego kraju, opracował Instytut Pamięci Narodowej.
- Zachęca mieszkańców Ziemi Piskiej, a zwłaszcza młodzież do obejrzenia wystawy – mówi Jerzy Wojciech Małecki – Poseł na Sejm RP - Pielęgnowanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych to wyraz hołdu za ich męstwo oraz niezłomną postawę patriotyczną. Naszym obowiązkiem jest przywracanie prawdy historycznej o tych, którzy poddani najtrudniejszej próbie nie złożyli broni.
Możliwość obejrzenia ekspozycji istnieje w godzinach pracy I Liceum Ogólnokształcącym im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu. Grupy zorganizowane w celu ustalenia daty i godziny wizyty proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny z sekretariatem I Liceum Ogólnokształcącym im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu, tel. 87 423 25 87.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages