Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Asp. Sebastian Ferdyn z Rucianego-Nidy najpopularniejszym dzielnicowym

2017-03-18 16:06:24 (ost. akt: 2017-03-18 15:32:13)
(od lewej) Starosta piski Andrzej Nowicki, asp. Sebastian Ferdyn, insp. Tomasz Klimek oraz mł. insp.  Radosław Drach

(od lewej) Starosta piski Andrzej Nowicki, asp. Sebastian Ferdyn, insp. Tomasz Klimek oraz mł. insp. Radosław Drach

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Wczoraj (17 marca) w Starym Ogólniaku w Piszu odbyła się konferencja pod nazwą „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Wydarzeniu towarzyszyło rozstrzygnięcie plebiscytu na Najpopularniejszego Dzielnicowego Powiatu Piskiego.

W spotkaniu udział wzięli m.in. Senator RP Małgorzata Kopiczko, Poseł na Sejm RP Jerzy Małecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak, przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu oraz samorządowcy z powiatu piskiego, a także policjanci dzielnicowi i funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną.

Podczas konferencji omówiony został m.in. schemat i dotychczasowy efekt działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ważnym aspektem, który został poruszony w trakcie konferencji, była służba dzielnicowego, który poprzez podejmowane działania i budowanie relacji z lokalnych społeczeństwem, ma nieodzowny wpływ na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców swojego rejonu służbowego.
Piątkowe spotkanie było elementem cyklu debat społecznych „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

Program „Dzielnicowy bliżej nas”
Jak przypomniał w swoim wystąpieniu Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski, głównym założeniem programu jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Do tej pory tak zwani „funkcjonariusze pierwszego kontaktu” często musieli wykonywać zadania policjantów służby prewencyjnej, przez co nie mieli czasu na to, aby zainteresować się sprawami mieszkańców. Program to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do służby dzielnicowych.

„Dzielnicowy bliżej nas” wpisuje się w większa koncepcję pn. Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017. Głównym celem programu jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych.
Kierunki zmian w służbie dzielnicowych dotyczą obszarów: kadrowego, szkoleniowego, komunikacji społecznej, organizacji służby oraz modernizacyjnego. Program „Dzielnicowy bliżej nas” został zainagurowany w czerwcu ubiegłego roku.

Zmiany w służbie dzielnicowych
Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk 20 czerwca 2016 roku podpisał zarządzenie, dzięki któremu dzielnicowi m. in. nie prowadzą już dochodzeń i spraw o wykroczenia, a spędzają więcej czasu na obchodzie swojego rejonu. Rewolucyjne zmiany weszły w życie 1 stycznia 2017r. Dodatkowo, dzielnicowi miejscy nie będą musieli realizować nakazów doprowadzeń, a także w mniejszym zakresie będą uczestniczyć w czynnościach na rzecz innych komórek organizacyjnych. Przypomnieć należy, że każdy dzielnicowy ma telefon, skrzynkę e-mailową, a dane kontaktowe do niego z łatwością znajdziemy w aplikacji "Moja Komenda".
Kolejną zmianą będzie opracowywany przez każdego dzielnicowego plan działania priorytetowego dla rejonu służbowego. Ten tworzony co pół roku harmonogram działań, będzie konsultowany z mieszkańcami, dzięki czemu każdy z nas będzie miał wpływ na własne bezpieczeństwo.

Konferencja została połączona z rozstrzygnięciem konkursu na najpopularniejszego dzielnicowego powiatu piskiego. Plebiscyt został zorganizowany we współpracy z Gazetą Piską. Patronat honorowy nad konkursem objął starosta piski Andrzej Nowicki.
Najpopularniejszym Dzielnicowym Powiatu Piskiego 2017 został asp. Sebastian Ferdyn. Funkcjonariusz otrzymał 47,8 % wszystkich oddanych głosów.

Na co dzień asp. Sebastian Ferdyn pracuje w Komisariacie Policji w Rucianem - Nidzie. Policjant odpowiedzialny jest za rejon II, czyli gminę Ruciane - Nida. Aspirant Sebastian Ferdyn w Policji pracuje od 14 lat, a od sześciu lat jest dzielnicowym. Jego hobby to sport, szczególnie piłka nożna. Wielokrotnie grał w drużynie reprezentując KPP Pisz w różnych turniejach sportowych, w tym imprezach charytatywnych.

Drugie miejsce zajął asp. szt. Jakub Lewandowski z Rucianego Nidy. Na trzecim miejscu uplasował się st. asp. Piotr Jabłoński z Pisza.

Więcej informacji w najbliższym wydaniu Gazety Piskiej.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages