Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Muzyczna podróż z Feliksem Nowowiejskim

2017-03-17 08:25:30 (ost. akt: 2017-03-17 08:34:40)

Autor zdjęcia: Archiwum

Kompozycje Feliksa Nowowiejskiego oraz Fryderyka Chopina zaprezentowali uczestnicy koncertu w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Piszu. Popisy chóru, zespołu instrumentalnego oraz solistów były głównym punktem obchodów Dni Feliksa Nowowiejskiego.

Prawdziwą podróżą przez życie i twórczość Feliksa Nowowiejskiego był koncert zorganizowany przez Ogólnokształcąca Szkołę Muzyczną I st. w Piszu. Na scenie zaprezentowali się uczniowie placówki, a także młodzi wykonawcy z Mławy oraz Zuzanna Nalewajek, absolwentka piskiej OSM, która kontynuuje edukację muzyczną w Olsztynie. Widownię w sali koncertowej szczelnie wypełnili rodzice oraz najbliżsi uczniów.

	http://m.wm.pl/2017/03/orig/0000020995-fot-c-372868.jpg

– W koncercie udział wzięli wszyscy uczniowie. Wysłuchaliśmy kilku solowych występów naszych uczniów oraz gości z Mławy, którzy prezentowali muzykę Feliksa Nowowiejskiego oraz Fryderyka Chopina – mówi Isabel Gonzales-Szymczyk, dyrektor OSM I st. w Piszu. – Koncert rozpoczęła „Rota” w wykonaniu chóru klas IV-VI, prowadzonego przez panią Agatę Rożniatowską. Rodzice młodszych uczniów mogli zobaczyć swoje dzieci na scenie podczas występu zespołu instrumentalnego. Koncert był ważnym wydarzeniem w kalendarzu naszych szkolnych wydarzeń. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Dni Feliksa Nowowiejskiego, a także licznie zgromadzonej publiczności.
Podczas koncertu Feliks Nowowiejski został przedstawiony z jak najlepszej strony, poprzez piękne wykonanie jego utworów. Pochodzący z naszego regionu kompozytor na przełomie XIX i XX wieku napisał nie tylko wiele nagradzanych oratoriów i symfonii. Jest także autorem m.in. muzyki do „Roty”, piosenki dziecięcej „Zima zła”, czy hymnu”O Warmio moja miła”. W przerwie pomiędzy występami ciekawe fakty życia jednego z najsłynniejszych polskich kompozytorów i dyrygentów przybliżyła pani Julitta Pałys. Nie zabrało także informacji o tym, jak Feliks Nowowiejski żył i skąd czerpał inspirację.

Podczas koncertu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów dotyczących życia i twórczości kompozytora, które także odbyły się w ramach Dni Feliksa Nowowiejskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a najlepsi zostali nagrodzeni.

Kolejnym dużym wydarzeniem w OSM I st. w Piszu będzie rekrutacja uczniów do klasy I. Od 4 kwietnia rozpoczną się trzydniowe przesłuchania.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages