Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Strażacy ochotnicy z Lisek na prowadzeniu

2017-03-15 11:30:00 (ost. akt: 2017-03-15 11:22:11)
Liderami naszego rankingu są ochotnicy z Lisek

Liderami naszego rankingu są ochotnicy z Lisek

Autor zdjęcia: Beata Smaka

— To dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy. Strażacy na pewno się ucieszą — komentuje Waldemar Kot, prezes OSP Liski. Jednostka zajmuje obecnie 1. miejsce w naszym plebiscycie na najpopularniejszą jednostkę OSP powiatu piskiego. Tuż za nimi są strażacy ochotnicy z Orzysza. Natomiast 3. miejsce zajmuje OSP Wiartel.

Ochotnicza straż pożarna w Liskach liczy 24 strażaków. Jednostka na wyposażeniu posiada między innymi ciężki i średni samochód ratowniczo-gaśniczy. — Początki OSP Liski sięgają 1951 roku. Wówczas na terenie PGR-u funkcjonowała zakładowa straż pożarna — opowiada Waldemar Kot. — Pod koniec lat 90. została ona przekształcona w ochotniczą straż pożarną. W 2010 roku OSP Liski została wpisana do Krajowego Rejestru Ratowniczo-Gaśniczego. W związku z tym powiększył się jej obszar działania. Wyjeżdżamy do zdarzeń na terenie całego powiatu piskiego. W ubiegłym roku jednostka odnotowała ponad 40 wyjazdów, w głównej mierze do pożarów i wypadków drogowych. Strażacy ochotnicy biorą również udział w różnych przedsięwzięciach. Między innymi wspierają Akcję Sprzątania Dna Rzeki Pisy w Piszu, co roku grają także z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
Strażacy ochotnicy to lokalni bohaterowie, zawsze są pierwsi na miejscu groźnych sytuacji. Wszystkich ochotniczych straży pożarnych na Warmii i Mazurach jest ponad pół tysiąca, z tego prawie 200 znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Niezależnie jednak od tego, to właśnie OSP cieszą się wśród społeczności lokalnych największym zaufaniem. Zakres działalności ochotniczych straży pożarnych to wszystkie odcienie ratownictwa. Strażacy są przede wszystkim przy pożarach, ale także podczas działań na wodzie, w zagrożeniach chemicznych i ekologicznych. Ochotnicze Straże Pożarne zajmują się również sportem, edukacją i wychowaniem oraz kulturą.
Nasz plebiscyt zakończymy 24 kwietnia 2017 roku. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w powiatach naszego regionu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach, w pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i te, które się w nim nie znajdują.

Więcej informacji znajdziecie Tutaj

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages