Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Mammobus w Piszu. Przyjdź na badania!

2017-03-10 12:31:32 (ost. akt: 2017-03-10 12:35:13)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że obecnie naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – nowotwór piersi. Czasami Kobiety rezygnują z kolejnych badań, ułatwiając tym samym rozwój choroby. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”


Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:

· Orzysz – 27 marca przy Ośrodku Zdrowia, Cierniaka 12

· Pisz – 29 marca na Placu DaszyńskiegoBezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ten artykuł ma na celu #2200195 | 217.99.*.* 11 mar 2017 20:12

  zachęcenie kobiet do zadbania o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Drogie Panie ja skorzystałam z badania ot tak bo była okazja i dowiedziałam się o guzie. Przełamcie się , nie bójcie, to nic strasznego- w porę wykryty rak daje lepsze prognozy. Zawalczcie o siebie i dajcie dobry przykład swoim córkom. Pozdrawiam

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Chcemy rozmawiać z posłem #2199458 | 199.249.*.* 10 mar 2017 18:06

  Bardzo prosimy o odblokowanie dodawania opinii w sekwencji o pośle Jerzym Małeckim. Nie trzeba się ukrywać pod zakazami jeżeli jest się osobą publiczną. Ponadto chcemy poznać jego stanowisko dotyczące strajków nauczycieli. Mamy prawo wiedzieć o bulwersującej ustawie środowiska, niechronionych i ścinanych drzewach, o bzdurnej ustawie oświaty, o wstydzie na forum unii w wyniku nie poparcia pana Tuska itd. Nie chcemy wiadomości o inwestycjach, bo wiem, że jest zaczętych około 40 stu inwestycji dzięki burmistrzowi miasta panu Szymborskiemu Andrzejowi. On Piszan informuje na kwartalnych spotkaniach. Natomiast pan Jerzy Małecki jest wybrany z okręgu 7 miu miast powiatowych i tam o sprawach Polski może spotykać się i dyskutować, natomiast naszym gospodarzem miasta jest burmistrz Szymborski i doskonale sobie radzi na tym stanowiski i nie potrzebuje Cienia. Inwestycje niech pozostawi radzie miejskiej i burmistrzowi, bo to oni decydują o składanych wnioskach o pieniądze unijne a nie poseł, to oni rządzą budżetem Pisza a nie poseł, To burmistrz Szymborski zabiega o inwestorów a nie poseł, i to on i radni odpowiadają za podjęte decyzje dotyczące tego miasta a nie poseł.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages