Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Akcja NURD. Piską drogówkę wsparli olsztyńscy policjanci

2017-02-09 12:42:27 (ost. akt: 2017-02-09 12:59:00)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci piskiej drogówki, wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziałów Prewencji Policji KWP w Olsztynie uczestniczyli w działaniach „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja przeprowadzona została na terenie powiatu piskiego. Jej głównym celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Stąd funkcjonariusze egzekwowali stosowanie się do przepisów ruchu drogowego przez pieszych, rowerzystów oraz kierujących wobec nich. W rezultacie policjanci ujawnili 20 pieszych przechodzących w miejscach niedozwolonych.

Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów jest niezwykle istotne szczególnie zimą, kiedy warunki na drogach są trudne. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego nie zawsze przestrzegają zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a tym samym stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Mając na względzie poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów policjanci piskiej drogówki przeprowadzili w środę (8 lutego) akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W działaniach wsparli ich funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji KWP w Olsztynie, którzy pełnili służby na terenie powiatu z piskimi policjantami.

Zasadniczym założeniem akcji „NURD” jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stąd funkcjonariusze tego dnia zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów przez pieszych, rowerzystów oraz kierujących wobec nich.

W ramach tej akcji policjanci ujawnili 25 pieszych, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego. Wśród nich 20 osób przechodziło w miejscach niedozwolonych. Za popełnione wykroczenia 21 pieszych zostało ukaranych przez funkcjonariuszy mandatami karnymi, a 4 zostało pouczonych. Funkcjonariusze zatrzymali też do kontroli drogowej dwóch rowerzystów poruszających się po drogach bez wymaganego oświetlenia, za co zostali pouczeni.

Tego dnia policjanci ujawnili też 14 wykroczeń w ruchu drogowym popełnionych przez kierujących pojazdami. 7 kierowców ukaranych zostało przez funkcjonariuszy mandatami karnymi, 6 zostało pouczonych, a jedna sprawa skierowana zostanie do sądu.

Tego typu działania mają na celu zwrócenie uwagi pieszych i rowerzystów, jak bardzo ich bezpieczeństwo zależy od przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Jest to obowiązek nie tylko kierowców, ale także niechronionych uczestników ruchu drogowego.

KPP Pisz
podkom. Anna Szypczyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lukasz #2178077 | 188.146.*.* 9 lut 2017 15:06

  Statystyki.... Gazeta Piska tubą propagandy policyjnej... Co art. to lepszy.... Policja ma służyć, stwarzać poczucie bezpieczeństwa a tu cel główny łapać i co by ładnie w tabelach wyglądało... Manipulacja

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. K36 #2178024 | 94.254.*.* 9 lut 2017 13:38

  Żałosne, niech się wezmą za robotę a nie czepiają zwykłych ludzi

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages