Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

„Przedwiośnie”, „Pamiątki Soplicy”, „Beniowski” czy „Wesele”? Wybieramy dzieła na Narodowe Czytanie 2017

2017-01-31 07:34:49 (ost. akt: 2017-01-31 07:51:09)
W ubiegłym roku w ramach Narodowego Czytania wspólnie czytaliśmy fragmenty powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza

W ubiegłym roku w ramach Narodowego Czytania wspólnie czytaliśmy fragmenty powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu na lekturę, która będzie czytana w ramach Narodowego Czytania 2017. Głosowanie potrwa do 15 lutego.

Podobnie jak w ubiegłym roku o lekturze zdecydują sami Polacy. Aby oddać głos należy wybrać jeden z poniższych tytułów, umieścić go w temacie e-maila i wysłać na adres: narodoweczytanie@prezydent.pl. Głosowanie zakończy się w środę, 15 lutego br.

Konsultacje przeprowadzone z wydziałami filologii polskiej uczelni wyższych, Biblioteką Narodową oraz Instytutem Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk pomogły stworzyć listę ważnych dzieł polskiej literatury. Wśród wybranych znalazły się:

„Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego
„Pamiątki Soplicy” Henryka Rzewuskiego
„Beniowski” Juliusza Słowackiego
„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego

Która propozycja zdobędzie największą liczbę głosów, okaże się 21 lutego. W tym dniu – Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego – prezydent Andrzej Duda ogłosi tytuł wybranego przez Polaków dzieła.

Kampania Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 roku, aby popularyzować znajomość polskiej literatury. Wspólne czytanie wybranej lektury organizowane jest tego dnia w całym kraju w tysiącach miejscowości: w kawiarniach, szkołach, bibliotekach, parkach, a nawet jednostkach wojskowych. W minionych latach wspólnie czytane było „Quo vadis” i „Trylogia” Henryka Sienkiewicza, „Lalka” Bolesława Prusa, dzieła Aleksandra Fredry i „Pan Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages