Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Przed feriami. Policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku

2017-01-17 12:00:00 (ost. akt: 2017-01-17 08:43:06)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Jak co roku policjanci w ramach działań „Bezpieczne ferie” rozmawiają z uczniami w szkołach na temat bezpiecznego wypoczynku. Tłumaczą najmłodszym jaka górka do zjeżdżania jest bezpieczna, mówią w jaki sposób zachować się na lodzie oraz przypominają o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Wszystko po to, by ferie były przyjemne, a zarazem bezpieczne.

Już za niespełna tydzień w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. Wszystkim rodzicom, ale także policjantom zależy na tym, aby były one bezpieczne.

Stąd już teraz funkcjonariusze spotykają się z uczniami w szkołach na terenie powiatu piskiego, by porozmawiać na temat „Bezpiecznych ferii”. Najmłodszym przypominają, jak wybrać bezpieczną górkę do zjeżdżania na sankach, ostrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte akweny, tłumaczą także, w jaki sposób należy się zachować, gdy lód się załamie. Policjanci przypominają również o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze podkreślając ogromne znaczenie elementów odblaskowych.

— Podczas spotkań z uczniami starszych klas szkół podstawowych i gimnazjalnych funkcjonariusze poruszają temat cyberprzemocy, która staje się coraz bardziej powszechna. Wyjaśniają, kiedy i w jaki sposób można stać się ofiarą przestępstwa popełnionego w sieci oraz jak temu zapobiec. Tłumaczą, jak samemu można złamać prawo siedząc przed komputerem — mówi podkom. Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. — Policjanci przypominają uczniom o tych wszystkich zasadach po to, by ferie były dla nich przyjemne, a tym samym bezpieczne — dodaje.





Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages