Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Nie masz postanowienia noworocznego? Zostań krwiodawcą

2017-01-10 08:50:35 (ost. akt: 2017-01-10 08:57:59)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Archiwum GP

W środę (11 stycznia) odbędzie się pierwszy w nowym roku pobór krwi organizowany przez Powiatowy Klub Honorowych Dawców Krwi w Piszu. Piskich krwiodawców obsłuży zespół wyjazdowy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Początek o godz. 8.30 w siedzibie klubu w Starostwie Powiatowym w Piszu.

Nowy rok warto rozpocząć wydarzeniem, które zapadnie w pamięci i pozytywnie nastroi na najbliższe miesiące. Gotowy pomysł na coś specjalnego ma Powiatowy Klub Honorowych Dawców Krwi w Piszu. Już w środę odbędzie się pierwsza zbiórka krwi w tym roku. Krwiodawcy tradycyjnie będą obsługiwani w godz. 8.30-11 w siedzibie klubu w Starostwie Powiatowym w Piszu.

– Początek roku to okres, gdy podejmujemy różne postanowienia, więc może warto zastanowić się nad regularnym oddawaniem krwi – mówi Adam Plona, prezes PK HDK w Piszu. – Każdorazowo stajemy się cichym bohaterem, który ratuje ludzkie życie, bo nasza krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić. Ruszamy z akcjami już od stycznia i liczymy, że frekwencja będzie równie dobra jak w ostatnich latach, a może i lepsza . Pragnę serdecznie zaprosić do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach. Wierzę, że rodzina piskich krwiodawców powiększy się w tym roku o wiele nowych osób.

http://m.wm.pl/2017/01/orig/terminarz-fota-357828.jpg

By wziąć udział w akcji trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim krwiodawcą może zostać zdrowa osoba pełnoletnia. Decydując się na oddanie krwi, trzeba pamiętać o dokumencie ze zdjęciem, który jest niezbędny do rejestracji. Po spełnieniu kilku formalności, pozostaje sama przyjemność.
W terminarzu na rok 2017 opracowanym PK HDK przez znalazło się 11 akcji, podczas których krwiodawców będzie obsługiwał zespół wyjazdowy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Ełku. Dodatkowo planowane są szkolne zbiórki krwi z udziałem ekipy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Wiosną na Planu Daszyńskiego tradycyjnie odbędzie się akcja z udziałem mobilnych stacji krwiodawstwa w autokarach, która od lat cieszy się rekordową frekwencją.

Osoby oddające krew, a także ich bliscy, mogą wstąpić do Powiatowego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Piszu. Należy wypełnić deklarację i opłacić składkę roczną. Członkowie klubu biorą udział w spotkaniach integracyjnych, obchodach okolicznościowych uroczystości.

PK HDK

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jolka #2156408 | 83.9.*.* 10 sty 2017 13:15

    Chyba nie z Olsztyna tylko z Ełku

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages