środa, 25 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Tereny piskiej Sklejki włączone do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

2016-12-30 13:56:16 (ost. akt: 2017-01-04 12:50:01)
Rozbudowa Sklejki ruszy w przyszłym roku

Rozbudowa Sklejki ruszy w przyszłym roku

Autor zdjęcia: www.sklejkapisz.pl

Dziś (30 grudnia) weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie nowego przebiegu granic Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do strefy włączono m. in. 5 działek o łącznej powierzchni 21,8 ha, położonych na południe od ul. Kwiatowej w Piszu. W strefie znalazły się więc tereny należące do spółki „Sklejka-Pisz” Paged S.A.

Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski nie kryje zadowolenia: - To bardzo dobra wiadomość dla gminy i mieszkańców. Cieszę się, że w nowy 2017 rok nasza Sklejka wchodzi już jako zakład położony w warmińsko-mazurskiej specjalnej strefie ekonomicznej. To otwiera przed firmą zupełnie nowe możliwości, z których z pewnością skorzysta. Dla nas najważniejsze, że wreszcie ruszy długo oczekiwana rozbudowa zakładu i powstaną nowe miejsca pracy.

Piska Sklejka zamierza uruchomić produkcję nowego wyrobu - sklejki wielkoformatowej.

Imponujące jest za to tempo, w jakim tereny Sklejki włączono do strefy. Procedura w takich sprawach jest zazwyczaj bardzo powolna. Tym razem zajęło to zaledwie rok, bo wniosek o włączenie burmistrz Andrzej Szymborski złożył w połowie października 2015 roku.

- Nie wystarczy złożyć papiery i czekać, że wszystko się samo załatwi – dodaje burmistrz. – Jeśli na czymś nam naprawdę zależy, to trzeba jeździć, rozmawiać i pilnować spraw miasta. Bardzo się cieszę, że i tę sprawę udało się załatwić jeszcze w tym roku.

Decyzją rządu Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o ponad 350 hektarów gruntów publicznych i prywatnych. Do Strefy włączono również między innymi tereny w Bartoszycach, Morągu, Lidzbarku Warmińskim, oraz Węgorzewie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Max #2156219 | 78.11.*.* 10 sty 2017 08:02

  Zakłady drobiarskie brawo ! naszemu miastu potrzeba nowych miejsc pracy!Może coś więcej na temat kiedy i gdzie mają powstać, jakiego rodzaju ma być ten zakład,czy będzie to ubojnia, czy przetwórstwo? jak będą utylizowane odpady poprodukcyjne, jaki będzie miał wpływ na ekosystem , czy zakład będzie posiadał własne ujęcie wody i oczyszczalnie ścieków, bo nie wyobrażam sobie wpięcie go do miejsckiej oczyszczalni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mirek. #2152608 | 81.15.*.* 6 sty 2017 12:02

  Fajnie. Następny sukces burmistrza Andrzeja Szymborskiego. Coraz wiecej miejsc pracy będzie. Rozkręca się. Na poczatku jest najtrudniej. Później pójdzie szybciej. W 2018 juz ruszą zakłady drobiarskie, również w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Tyle lat poprzedni burmistrz jej nie wykorzystał. Czyste marnotrawstwo. Alicki nie znalazł inwestora i odłogiem ziemia leżała

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. /Marian #2152607 | 81.15.*.* 6 sty 2017 12:01

  Marian napisał: OCZYWISCIE, ŻE JEST TO NAJWIĘKSZA ZASŁUGA PANA BURMISTRZA PISZA ANDRZEJA SZYMBORSKIEGO JAKO GOSPODARZA TYCH TERENÓW STREFY EKONOMICZNEJ To on jest mediatorem z iwestorami i macierzystym zakładem pracy. To burmistrz decyduje, pertraktuje komu przyznać teren pod inwestycję Przeczytaj cały tekst: Tereny piskiej Sklejki włączone do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej -

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ,Krótko #2152604 | 81.15.*.* 6 sty 2017 12:00

  Krótko napisał: Gratulacje Panie Burmistrzu Szymborski.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. .Najpierw dawał później odbierał #2152601 | 81.15.*.* 6 sty 2017 11:59

  Moim zdaniem Jan Alicki tez utworzył taką specjalna strefę ekonomiczno-pieniężną, przyznawał nagrody pieniężne i czy później odbieral? O tym zadecyduje sąd, tak piszą na piskieforum.pl czy pójdzie do specjalnej strefy/więzienia/ siedzieć? Przeczytaj cały tekst: Tereny piskiej Sklejki włączone do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (28)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages