Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Piszanie uczcili 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

2016-12-13 09:45:56 (ost. akt: 2016-12-13 10:13:30)

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

Dla upamiętnienia ofiar stanu wojennego dziś o godz.9. piszanie złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem wolności przy ul. Armii Krajowej.

W uroczystości udział wzięli: burmistrz Pisza Andrzej Szymborski oraz jego zastępca Janusz Puchalski, starosta piski Andrzej Nowicki, przedstawiciele Rady Miasta, Rady Powiatu, pracownicy placówek oświatowych oraz innych instytucji.Na popołudniowe uroczystości zaprasza I Liceum Ogólnokształcące im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu.
Szczegóły na plakacie:

	http://m.wm.pl/2016/12/orig/13xiiaz-v2-2-352795.jpg

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (36) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. łasiczka #2145655 | 5.172.*.* 29 gru 2016 20:52

  to totalna bzdura, aby sie pokazać, niby dla dobra ogółu,, a tak naprawde mają wszystkich gdzieś, liczy sie prywata , nie panie nieBorak

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Prawda boli smarkaczy? #2136952 | 164.132.*.* 16 gru 2016 22:35

  Co takie dzieci jak ? p. Brenda, p.Zadroga, p.Małecki mogą powiedzieć o stanie wojennym i 13 grudnia? Kompletnie nic. Nie uczestniczyli w tych dniach bo byli za młodzi. Natomiast posła Małeckiego słyszeliśmy w regionalnej jak podważał autorytet zacnego Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Lecha Wałęsy. 10 letni dzieciaczek, jeszcze wtedy możliwe, że smarka miał pod nosem, nawet nie słyszał nic o tym co się działo, bo mieszkał na wsi a tam żadnych wieści nie dochodziły, bo nawet radia nie było, moze na świetlicy wiejskiej. I taki poseł śmie, ubliżać publicznie Lechowi, który nie ma zielonego pojęcia o tamtych czasach. Bełkotał o p. Wałęsie na zamówienie Napoleona z Żoliboża bzdety by publicznie zdyskredytować Lecha a sam niczego nie dokonał w życiu, tylko ubezpieczał w firmie petentów i tak o to został posłem na nieszczęście dla Piszan, bo niczego dla nich nie zrobi pozytywnego. Zapewniamy was. Piszanie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (34) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. O propagandzistach. #2136951 | 164.132.*.* 16 gru 2016 22:34

  Na temat. Tych dwóch a. Zadroga i Brenda W. myślę, chcą powrotu do łobu, natomiast małecki j. chce władzy absolutnej w powiecie i władzy lokalnej samorządowej bo tak nakazał kaczorek-dyktatorek Dlatego, kombinują wszędzie wleźć w kazde spotkania, obchody posługując się również wiara i kościołem. Tylko Piszanie nie są tacy głupi, zorientowali się, że oni chcą podzielić Piszan na lepszy sort i gorszy. Nie przyszli na ich podstępną organizację tej rocznicy. Co więcej, chcą zmanipulować młodzież ogólniaka, w powiecie w nowym ogólniaku wykładał historyk Brenda to co on uważał za słuszną historię a Zadroga w starym ogólniaku po swojemu przeinaczał prawdę. Na przykład, prawdą jest, że to dzięki Wałesie obalono komunizm i Mur Berliński a oni na ten temat maja inne, fałszywe zdanie bo ich tak partia prowadzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Obiektywnie #2136949 | 149.202.*.* 16 gru 2016 22:32

  Na temat proszę pisać internauto kmiocie. .......................................B renda, Zadroga. Małecki /patronat/ chcieli wpłynąć na emocje ludzi - zapalanie świec w oknach, msza, itd. nawet nie przeszło. ludzie nie palili nigdzie świec, nie dali się nabrać juz na ich lans i rozpoczętą przedwcześnie ka,panię wyborczą. Komisarz wyborczy powinien się zainteresować nimi. Nie wolno rozpoczynać wcześniej kampanii wyborczej póki nie ogłosi jej rozpoc zęcia komisarz wyborczy z olsztyna. To spotkanie ich to zwykłą obłuda i pic na wodę. Jak piszesz około 15 ludzi przyszło, nikt z Piszan już nie da się wziąć pod włos, na ich populistyczne wezwania, akademie piorące mózgi, na sektę smoleńską bo zamachu nie było. zwykłą katastrofa lotnicza, a może badziej niezwykłą, bo kancelaria prezydenta pisu wpakowała do jednego samolotu 100 ważnych osobistości - to był błąd niewybaczalny. Rano o 9-00 w wielu miastach polski nawet i PiS w elblągu ogłosili obchody by hołd oddać, a dlaczego PiS sam chciał się wyróżnić tego nie rozumiem, i dlatego dostali nauczkę od społeczeństwa piskiego, że mało osób przyszło, mają dość już tych politykierów widocznie. Żal ich. Bo wszyscy przyszli co chcieli pod pomnik i nie potrzeba skłócać społeczności piskiej samolubstwem i arogancją przez partię rządzącą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ### #2136948 | 149.202.*.* 16 gru 2016 22:31

  A ja nie żałuję, że głosowałem na tego burmistrza i zawsze wierzyłem, że dokonałem wyboru najlepszego burmistrza w dniu wyborów. Dobrał sobie do pracy wykwalifikowanych pracowników a nie tylko by podlizać się komuś jak jego poprzednik. I dla mnie najważniejszym jest, że burmistrz oddłuża miasto, pilnuje finansów publicznych, na bieżąco rozwiązuje sprawy wynikające z nowych, wprowadzanych przez rząd ustaw. a najbardziej podoba mi się w nim, że nie zajmuje się polityką, tylko ,,przyziemnymi sprawami,, gospodarzeniem czyli prawidłowym zarządzaniem miastem. Podczas Każdych jubileuszów, uroczystości państwowych, kościelnych umie zachować się z godnością nie jak taka marionetka polityczna jak poprzednik burmistrz. Co mu kazali to tamten robił. Długu tamten tez narobił, bawili się na całą parę z naszej forsy. Tak na marginesie jeszcze: wielkie wyrazy uznania Panu Burmistrzowi Pisza Andrzejowi Szymborskiemu. za to , że w każdych okolicznościach potrafi się odpowiednio zachować do danej sytuacji i jeszcze zagłosuję na niego w dalszych wyborach i będę namawiać wszystkich na niego, bo obecny burmistrza zasługuje na to, bo dba o wszystkich mieszkańców a nie tylko o swoją uprzywilejowaną grupę ludzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (36)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages