Mistrzowsko, rodzinnie i z pływackimi rekordami

2016-11-21 12:16:30(ost. akt: 2016-11-21 12:28:15)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Ponad 120 najlepszych pływaków z całego regionu zmierzyło się w ramach X Mistrzostw Polski w Pływaniu Family Cup, które 20 listopada rozegrane zostały na piskim basenie.
O złote medale walczyli nie tylko doświadczeni zawodnicy, mający na koncie starty w wielu innych imprezach ogólnokrajowych, ale i najmłodsi. Tym samym na pływalni nie zabrakło m.in. przedszkolaków rywalizujących na dystansie 12,5 m, a także ich nieco starszych kolegów, którzy ścigali się na odcinku 25 m. I choć wielu z nich występowało w charakterze debiutantów, a udzielający się stres był widoczny, to i tak zdążyli udowodnić, że przyszłość polskiego pływactwa maluje się w optymistycznych barwach.

Młodzi sportowcy nie mieli jednak zbyt wiele czasu na odpoczynek po swych indywidualnych występach. Zgodnie z tradycją, niedzielne zawody wzbogacone zostały także o najbardziej widowiskową Sztafetę Rodzinną. Tegoroczna edycja to w tej kategorii kompletna dominacja państwa Ciborowskich, których dwie drużyny zgarnęły zarówno złoto, jak i srebro zawodów (różnica czasowa między obydwiema ekipami była minimalna, a łączny czas różnił się o mniej niż... 1 sekundę). Trzecie miejsce na podium wywalczyli państwo Gentek.

Najlepsi zawodnicy tego dnia postawieni zostali przed dodatkowym sprawdzianem. W kategorii OPEN, bez podziału na kategorie wiekowe, zawodnicy ścigali się na dystansie 100 m stylem zmiennym. Do przepłynięcia mieli więc cztery długości basenu, na którym musieli popisać się umiejętnościami w stylach: motylkowym, grzbietowym, klasycznym i kraulu.

Wśród panów bezkonkurencyjny okazał się tego dnia Bartosz Michalak, który ukończył wyścig z czasem 1:07.340. Tuż za jego plecami do mety dotarli Bastian Ciborowski oraz Michał Maciejczyk. W kategorii pań z olbrzymią przewagą (blisko 12 sekund) wysoki poziom swych pływackich umiejętności potwierdziła Magda Gentek, a na dwóch pozostałych miejscach podium stanęły Paulina Szewczyk i Amelia Glinko.