środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Debaty społeczne. W trosce o bezpieczeństwo seniorów

2016-11-12 07:10:10 (ost. akt: 2016-11-12 07:35:54)
Debata w Rucianem-Nidzie

Debata w Rucianem-Nidzie

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Pisz

Oszustwa „na wnuczka”, bezpieczeństwo na drodze oraz przemoc w rodzinie to tematy poruszane na debatach społecznych z seniorami w Białej Piskiej i Rucianem- Nidzie. Komendanci komisariatów obu miast zaprosili na nie seniorów, aby porozmawiać na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W minionym tygodniu na terenie powiatu piskiego odbyły się dwie debaty społeczne. Pierwsza z nich zorganizowana została w Rucianem- Nidzie przez Komendanta Komisariatu, podkom. Jacka Kępińskiego. Spotkanie to adresowane było do mieszkańców miasta i gminy Ruciane – Nida, szczególnie osób starszych. Debata zorganizowana została w sali konferencyjnej miejscowego Domu Kultury.

Podobna debata odbyła się w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Piskiej. Została ona zorganizowana przez Komendanta tamtejszego Komisariatu Policji, kom. Grzegorz Kobeszko. Na to spotkanie licznie przybyli zaproszeni seniorzy, ale także przedstawiciele lokalnych władz.

Na obu tych debatach Komendanci oraz podlegli im policjanci poruszyli wiele ciekawych tematów dotyczących bezpieczeństwa. Dużo uwagi poświęcili oszustwom i sposobom im zapobiegania. Funkcjonariusze wyjaśnili słuchaczom na czym polega oszustwo „na wnuczka” oraz „na policjanta”. Mówili także o przemocy w rodzinie oraz wytłumaczyli czym jest procedura „Niebieskiej karty”. Przybliżyli słuchaczom założenia i ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wiele uwagi policjanci poświęcili także bezpieczeństwu na drodze, a szczególnie podkreślili znaczenie elementów odblaskowych.

Nie zabrakło także pytań i wniosków zgłaszanych przez uczestników debat.

Na zakończenie spotkania w Białej Piskiej seniorzy otrzymali z rąk zastępcy burmistrza, pana Andrzeja Brauna elementy odblaskowe. Panie otrzymały piękne chusty z logo Białej Piskiej, panowie natomiast odblaskowe opaski.

podkom. Anna Szypczyńska
rzecznik prasowy KPP w Piszu


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ha ha #2111998 | 78.11.*.* 13 lis 2016 20:57

  słyszałem że proboszcza ze wschodu okradli metodą na wnuczka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. świat stanął na głowie #2111272 | 94.42.*.* 12 lis 2016 08:59

  Seniorami powinna opiekować się rodzina. Ale jeśli państwo przez naście lat popierało LGBT czy nawet LDBR+ a młodzi ludzie zamiast znaleźć prace w Polsce MUSIELI wyjechać za chlebem to teraz Policja zamiast lapać przestępców poucza seniorów. Dobrze, ze nastąpiła zmiana władzy, może ta władza zatrzyma szaleństwo rozbijania rodzin (wystarczy, że żonie nie spodoba się mąż wyprowadza się z dziećmi i ma wszystko w du..e ). Ja widzę na zdjęciu TRZECH funkcjonariuszy Policji - powinni prowadzić sprawy o PRZESTĘPSTWA a nie wygłaszać pogadanki. Trzeba PRZYWRÓCIĆ wielopokoleniowe rodziny - nie angażować POLICJĘ.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages