Niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Ważna inwestycja w Łupkach

2016-11-04 08:52:54 (ost. akt: 2016-11-04 09:00:48)
Ośrodek w Łupkach

Ośrodek w Łupkach

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Piszu

Starostwo Powiatowe w Piszu podpisało w ostatnich dniach umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na realizację zadania pod nazwą: "Budowa Sali gimnastycznej z zapleczem dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łupkach".

Wartość inwestycji to 3 144 861,00 zł z czego 1 002 600,00 zł stanowić będzie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dodatkowo, budowę Sali gimnastycznej wesprą pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 137 000,00 zł.

Budowa Sali gimnastycznej jest częścią realizowanej od września inwestycji pod nazwą: Dobudowa do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. dr. W. Klementowskiego w Łupkach budynku stołówki wraz z internatem, budynku o funkcji sportowo-rehabilitacyjnej oraz łącznika komunikacyjnego.

Inwestycja, której wartość kosztorysowa wynosi 5 697 024,23 zł to przede wszystkim budowa części sportowo-rehabilitacyjnej z salą gimnastyczną o wymiarach 15,26 m x 22,25 m z zapleczem sanitarno-szatniowym, salami do gimnastyki korekcyjnej i rehabilitacji oraz pomieszczeniami magazynowymi i dla nauczycieli. Obok tego powstanie łącznik o powierzchni 707,89 m² oraz budynek stołówki z internatem o powierzchni 936,20 m².

Oprócz prac budowlanych wykonane zostaną również prace związane z zagospodarowaniem terenu takie jak między innymi: wykonanie chodników, schodów zewnętrznych czy podjazdów dla niepełnosprawnych. Nowe obiekty zostaną wyposażone w windy i platformy dla niepełnosprawnych. Całość inwestycji zrealizowana zostanie do III kwartału 2018 r.

Dzięki połączeniu kilku inwestycji oraz uzyskanym środkom zewnętrznym Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawcy w Łupkach doczeka się rozwiązania problemów z którymi borykał się od lat. Planowane działania inwestycyjne wraz z przeprowadzoną niedawno termomodernizacja budynku uczynią z ośrodka nie tylko nowoczesną placówkę, ale przede wszystkim miejsce zapewniające podopiecznym kompleksowe i profesjonalne wsparcie w ramach rehabilitacji.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Piszu

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages