Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Grunt sprzedany. Budowa zakładu ruszy w przyszłym roku

2016-10-17 12:00:05 (ost. akt: 2016-10-17 12:17:18)
Umowa na sprzedaż gruntu została podpisana w ubiegły czwartek

Umowa na sprzedaż gruntu została podpisana w ubiegły czwartek

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Piszu

Latem przyszłego roku ruszy budowa zakładu przetwórstwa drobiu. Dzięki przetwórni w Piszu powstanie około 300 miejsc pracy.

W ubiegły czwartek (6 października) nastąpiło podpisanie aktu notarialnego - umowy zawartej pomiędzy Gminą Pisz i Spółdzielnią Drobiarską "Mazurski Kurczak" na sprzedaż gruntu położonego w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Piszu. Gminę Pisz reprezentował wiceburmistrz Pisza Janusz Puchalski.

Przetwórnia zostanie wybudowana na wyznaczonych jeszcze w 2013 roku terenach inwestycyjnych należących do W-MSSE Podstrefa Pisz. Tereny obejmują 14 ha za Osiedlem Wschód. Zakład zostanie wybudowany w odległości kilkuset metrów od osiedla.

Przypomnijmy, inwestycja wzbudzała wśród mieszkańców osiedla skrajne emocje. Przeciwko jej realizacji były zbierane podpisy. Mieszkańcy obawiali się przede wszystkim uciążliwych "zapachów". Jednak burmistrz Pisza Andrzej Szymborski, podkreśla, że będzie to nowoczesny zakład przetwórczy. - Mówimy o zaawansowanej linii technologicznej, gdzie wszystko dzieje się pod kontrolą i z wymogami bardzo restrykcyjnych przepisów. Będzie to prawdziwa, w pełni zautomatyzowana produkcja. Nawet powstające odpady nie będą u nas gromadzone, tylko zamrażane i wywożone do utylizacji - zapewnia Andrzej Szymborski.

Zakład prawdopodobnie zostanie otwarty latem 2018 roku. Inwestor deklaruje, że na początku firma będzie zatrudniała ok. 100 osób, a docelowo załoga ma liczyć 250 – 300 pracowników. Szacuje się, że wpływy do gminnej kasy mają wynieść ponad pół miliona złotych rocznie.

Więcej na temat inwestycji już najbliższym wydaniu Gazety Piskiej (21 października).

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (38) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tadeuszek #2097599 | 25 paź 2016 18:40

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Żaden ze mnie zwolennik byłego burmistrza. Za to co robił, to powinien " siedzieć ". A obecny ? Nic lepszego, jeden wart drugiego.

 2. Jaga #2096710 | 78.11.*.* 24 paź 2016 21:49

  Do poniższego: A twój idol ile brał forsy? Nie pamiętasz? To ja ci przypomnę: 14.800 miesięcznie i nic nie robił oprócz kantów i wydawania pieniędzy podatników na niepotrzebne przedsięwzięcia. Burmistrz Szymborski pracuje na rzecz całej gminy, więc należy mu się godziwa zapłata.

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. tadeuszek #2095441 | 178.183.*.* 23 paź 2016 17:57

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. A to ci heca, burmistrz Andrzejek osobiście nie podpisał umowy sprzedaży gruntu. Zawsze może powiedzieć; to nie ja to mój zastępca. Brak informacji ile i za jaką kwotę !!! Smrodu nie uniknie się. Burmistrz wciąż nie obniżył sobie poborów jak i niektórym kierownikom zarabiającym ok. 10 tys. złotych. Burmistrz zarabia ok. 14 tysięcy więcej niż prezydent Warszawy, Gdańska. W piskich warunkach to nienormalne. A obiecał zmieniać..... Przytulił się do swych poprzedników i piszan ma w nosie.

 4. Waldi #2094305 | 178.17.*.* 21 paź 2016 20:03

  Praca, praca i jeszcze raz praca jest najważniejsza w życiu człowieka. Burmistrz Szymborski realizuje swój program wyborczy na prośbę mieszkańców. I dla nich jest nieważne jaka praca i gdzie, aby była blisko ich domostw. Ważne by zarobić i szczególnie się nie narobić. W samym centrum Pisza była rzeźnia i mleczarnia. Ludzie bili się tam o miejsca pracy. A tam dopiero śmierdziało i muchy latały, ale to były dawne czasy i technologia nie była rozwinięta. Tu wyrsaźnie jest napisane, że odpady będą zamrażane i wywożone. Wogóle nie będzie przykrych zapachów, będą myte odkażane urządzenia w dzień w dzień. Burmistrzowi Szymborskiemu należą się ogromne podziękowania za udostępnienie temu inwestorowi pola działania. Ludze w innym zakładzie jego pod Olsztynem biją się o pracę i sąsiadom nie przeszkadza sąsiedztwo tej firmy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (63) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. leosia #2094158 | 178.183.*.* 21 paź 2016 17:24

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Będzie śmierdzieć i już. Ktoś pisze, że w Antonowie k/Giżycka jest coś podobnego i nie śmierdzi. Zgadza się, tylko, że w tej wsi to same kurniki. Pytanie; który smród mocniejszy ? Decyzja burmistrz zasmrodzi całe miasto, są tereny inwestycyjne z dala od ludzi i tam należało tę budo posadowić. Burmistrz jak tonący- nawet brzytwy się łapie. Burmistrz do wymiany.

Pokaż wszystkie komentarze (38)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages