Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Robi się coraz chłodniej. Pamiętajmy o bezdomnych

2016-10-12 14:00:05 (ost. akt: 2016-10-12 11:00:40)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W związku z zapowiadanym nadejściem niskich temperatur powietrza policjanci apelują, aby nie przechodzić obojętnie wobec osoby potrzebującej pomocy. Nasza reakcja może uratować zdrowie, a nawet życie człowiekowi narażonemu na wychłodzenie organizmu. Najprostszą formą pomocy jest wykonanie telefonu pod numer 112 i poinformowanie o takiej osobie odpowiednich służb.

Jak wskazują doświadczenia ubiegłych lat, niskie temperatury powietrza stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia, zwłaszcza osób bezdomnych i samotnych. Każdego roku w okresie zimowym odnotowuje się przypadki zgonów z powodu wychłodzenia organizmu. Ubiegłej zimy na terenie województwa warmińsko – mazurskiego odnotowano 11 przypadków zamarznięć osób z powodu wychłodzenia. Dwa lata wcześniej takich osób było 8.

W nadchodzących dniach przewidywany jest spadek temperatury. Nie przechodźmy zatem obojętnie wobec osoby narażonej na wychłodzenie leżącej na trawniku, czy na ławce w parku. Najprostszym sposobem jest poinformowanie odpowiednich służb dzwoniąc pod numer telefonu 112.

Policja jest jedną z wielu instytucji, które niosą pomoc osobom narażonym na wychłodzenie. Funkcjonariusze na co dzień podejmują wzmożone działania prewencyjne i pomocowe, zmierzające do udzielania wsparcia każdemu, kto tego potrzebuje. Naszym zadaniem jest przeciwdziałanie tragicznym zdarzeniom, jakim są zamarznięcia osób.

Stąd dzielnicowi sprawdzają swoje rejony służbowe pod kątem wytypowania osób, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami wychłodzenia organizmu. O takich mieszkańcach informują ośrodki pomocy społecznej.

Zarówno dzielnicowi, jak i pozostali policjanci podczas codziennej służby sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, tj. dworce, tereny przydworcowe, pustostany czy ogródki działkowe, zapobiegając ich wychłodzeniu.

Policjanci współpracują w tym zakresie z innymi instytucjami pomocowymi. Nie są jednak w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców powiatu piskiego o informowanie stosownych placówek o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy. Skuteczność naszych działań, uzależniona jest także od aktywności i wrażliwości naszych mieszkańców, którzy nie przejdą obojętnie wobec osoby narażonej na wychłodzenie.

Nie bądźmy zatem obojętni. Zadzwońmy pod numer 112- apelują policjanci - to zajmie tylko chwilkę.

KPP Pisz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. o bezdomnym #2087700 | 171.25.*.* 13 paź 2016 08:49

  jak burmistrzowi alikowi udowodnią, ze BRAŁ, TO SKONFISKUJĄ MU MAJĄTEK WŁĄCZNIE Z MIESZKANIEM? Z PISKIEGO FORUM WIEM

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. popek #2087698 | 217.99.*.* 13 paź 2016 08:49

  Czesc

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Policja ma numer 997 ! #2087343 | 81.190.*.* 12 paź 2016 19:31

  112 to numer alarmowy gdzie nie dodzwonimy się bezpośrednio na Policję, tylko do dyspozytora, który po rozmowie z nami sam decyduje, gdzie dalej sprawę przekazać. Czy to na Policję, czy to na Straż Pożarną, czy na Pogotowie Ratunkowe! Dzwoniąc na Pogotowie ratunkowe, dzwońmy od razu na 999, ktoś może potrzebować pilnej pomocy, a przez telefon pod 112 tylko wydłużamy czas przyjazdu ratowników!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages