Badmintoniści wrócili z Giżycka z medalami

2016-10-10 14:08:28(ost. akt: 2016-10-10 14:10:06)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

W hali sportowej giżyckiego MOSiR spotkali się 8 października utytułowani badmintoniści z całej Polski oraz Litwy. Wśród nich nie zabrakło solidnej, 6-osobowej ekipy z Rucianego-Nidy, która - już tradycyjnie - wróciła z turnieju bogatsza o kolejne medale.
O tym, że nie będzie łatwo - było wiadomo już przed pierwszym serwisem. Na liście uczestników pojawiły się bowiem znane nazwiska z najróżniejszych miejsc w Polsce (m.in. z Warszawy, Olsztyna, Suwałk, Białegostoku czy Garwolina), a także 4 reprezentantów Litwy.

Nasi zawodnicy jednak nie zawiedli. W szóstej edycji Grand Prix Wielkich Jezior Mazurskich w Badmintonie, w kategorii mężczyzn najlepiej zaprezentowali się Fabian Maleszewski (2. miejsce w kategorii OPEN) oraz Michał Barbarski, który zdobył srebro w kategorii średniozaawansowanej. Ten sam zawodnik - mając u boku Piotra Karpyzę - wywalczył drugie miejsce w grze podwójnej.

Honoru pań z Rucianego-Nidy broniła zwyciężczyni wielu imprez badmintonowych w tej części Polski - Agnieszka Trzcińska. Reprezentantka powiatu piskiego w klasyfikacji indywidualnej uplasowała się na 2. lokacie (ulegając jedynie suwałczance - Joannie Gabruś). W grze podwójnej kobiet natomiast - w parze z Małgorzatą Krysiak - panie nie miały już sobie równych, zostawiając konkurentki daleko w tyle i w pełni zasłużenie sięgając po najwyższe trofeum zawodów.

Więcej informacji w najnowszym numerze Gazety Piskiej.