Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

XVII Diecezjalne Spotkanie Środowisk Twórczych

2016-10-10 08:40:37 (ost. akt: 2016-10-10 10:35:37)
Prezentacje artystyczne w M-GOK w Białej Piskiej rozpoczął występ chóru „Vino do cori”

Prezentacje artystyczne w M-GOK w Białej Piskiej rozpoczął występ chóru „Vino do cori”

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

W sobotę, 8 października, w Białej Piskiej odbyło się XVII Diecezjalne Spotkanie Środowisk Twórczych. Coroczne święto dziennikarzy i artystów rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli odprawiona w intencji środowisk twórczych i dziennikarskich diecezji ełckiej. Przewodniczył jej bp Jerzy Mazur

Część artystyczną XVII Diecezjalnego Spotkania Środowisk Twórczych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury otworzył chór „Vino do cori” pod dyrekcją Sławomira Krupki. Serca zgromadzonej publiczności podbiła piszanka Katarzyna Chudzik–Bazydło. Utalentowanej sopranistce, która wystąpiła z mini recitalem, muzycznie towarzyszyli Marek i Patryk Piotrowscy.

W bloku artystycznym zaprezentowali się także pensjonariusze PŚDS „BETEL” w Białej Piskiej oraz harcerze z 1 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Ex „Bi- Pi”. Artystycznym występom towarzyszyły wystawy rękodzieła artystycznego oraz pokaz tkactwa.

Podczas spotkania w M-GOK Wojciech Stępniak, burmistrz Białej Piskiej oraz Marian Wojciechowski, wójt gminy Reńska Wieś (woj. opolskie) podpisali umowę partnerską o współpracy obu gmin.

W Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w trakcie prezentacji kulturalnych uczestnicy obejrzeli film pt.: „Biała Piska – moja mała ojczyzna”, a młodzież gimnazjalna w montażu zatytułowanym "Chrztem nazwijmy ten moment" zaprezentowała poezję Karola Wojtyły.

W restauracji „Wrzos” odbył się koncert Piotra Selima - pianisty, wokalisty i kompozytora, który wystąpił wraz z Hanną Lewandowską. W poetyckie zamyślenia wprowadzili publiczność także poeci znani w środowisku twórczym diecezji ełckiej.

Organizatorami spotkania byli: Diecezjalne Duszpasterstwo Środowisk Twórczych, Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej, Urząd Miejski w Białej Piskiej i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białej Piskiej.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. FAN pani kasi #2085314 | 185.11.*.* 10 paź 2016 21:25

    Kasia Chudzik pięknie śpiewa. Ale coś radnych powiatu nie widać. np radnego Alickiego, za to starosta bawi się dobrze a jego kolega radny, w opałachjest, nie wesoło za wiedzą piskieforum.pl

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages