Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Lekcja w muzeum może być iskrą

2016-09-28 18:01:30 (ost. akt: 2016-09-28 15:05:30)

Regionalna historia, przyroda czy zmiany zachodzące z dnia na dzień wokół nas cały czas są tematami, które interesują i potrafią zaintrygować. Muzeum Ziemi Piskiej z myślą o uczniach szkół podstawowych i gimnazjów przygotowało program lekcji muzealnych, które będą odbywały się w oparciu o eksponaty, archiwalne zdjęcia, publikacje i anegdoty.

Muzeum Ziemi Piskiej w Piszu przygotowało nową ofertę lekcji muzealnych na rok szkolny 2016/2017. W programie znalazły się zajęcia o tematyce historycznej, etnograficznej, przyrodniczej, ale nie brakuje także ciekawych lekcji związanych ze współczesnością czy samym funkcjonowaniem muzeum, które pełni rolę placówki kulturalno-oświatowej. Opracowane tematy nawiązują do zakresu materiału przerabianego na lekcjach historii czy przyrody w szkole podstawowej oraz gimnazjum. Podczas zajęć uczniowie będą mogli utrwalić nabytą wiedzę, przedyskutować poznawane aspekty czy uzyskać odpowiedzi na stawiane pytania.

	http://m.wm.pl/2016/09/orig/dsc-0009-337477.jpg

– Wierzę, że nasza propozycja może być ciekawym uzupełnieniem lub rozszerzeniem zakresu materiału przerabianego w szkole – mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – Chcemy jednocześnie pokazywać najmłodszemu pokoleniu, że muzeum jest interesującym miejscem, gdzie można twórczo spędzić czas, spotkać ciekawych ludzi, którzy potrafią zainteresować tematem, barwnie opowiedzieć ciekawą historię czy anegdotę. Może któryś z uczestników naszych lekcji odkryje w sobie życiową pasję lub skrywany do tej pory talent, albo wizyta w muzeum będzie dla niego iskrą, która rozpali zainteresowania tak mocno, że poświęci temu cząstkę swojego życia. Na pewno warto dać najmłodszym taką szansę.

Zajęcia będą trwały ok. 45 minut. Będą realizowane w różnej formie, w zależności od tematu lekcji. Głównym celem jest zainteresowanie uczestników istotnymi szczegółami lokalnej historii czy przyrody. Nie bez znaczenia jest także sama wizyta w muzeum regionalnym, które pełni ważną funkcję w kształtowaniu postaw młodego pokolenia.

Udział w lekcji muzealnej jest płatny. Kosztuje 3 zł od osoby, czyli dokładnie tyle, ile bilet ulgowy do muzeum. Każdy uczestnik na pamiątkę udziału otrzyma specjalny dyplom, który w przyszłości będzie przypominał o miłej wizycie w piskim muzeum. Zajęcia realizowane są w siedzibie MZP. Zgłoszenia na lekcje można dokonać telefonicznie na numer 87 423 22 64 z tygodniowym wyprzedzeniem.

Tematy lekcji realizowanych przez MZP w roku szkolnym 2016/2017
1. W muzeum nie biją – historia i ekspozycje Muzeum Ziemi Piskiej
2. Nie tylko supermarkety – najciekawsze budynki Pisza
3. Magia fotografii – historia uchwycona na zdjęciach
4. Najstarsze ślady osadnictwa na terenie Powiatu Piskiego
5. Prusowie, Krzyżacy, Mazurzy. Powstanie Pisza
6. Historia Pisza kręta niczym Pisa
7. Życie na mazurskiej wsi
8. Kowal, cieśla, tkaczka – zapomniane zawody mieszkańców wsi
9. Zostań młodym obserwatorem przyrody – zwyczaje zwierząt naszej puszczy
10. Ryby, grzyby, jagody – dary natury na naszych stołach


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. X #2075807 | 83.9.*.* 29 wrz 2016 11:51

    Fajny pomysl!szkoda ,że nie jestem uczniem...;)

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages